Kaczyński o środkach unijnych i odszkodowaniu za zniszczenia wojenne

2017-07-01 14:53 GS
Kongres PiS w miejscowości Przysucha
Autor: Stanisław Kowalczuk Prezes Jarosław Kaczyński

Bardzo cenimy sobie środki unijne, jednak to nie oznacza, że tracimy prawo do innych ocen – kontekstu ekonomicznego i historycznego tych środków – powiedział podczas sobotniego Kongresu PiS w Przysusze prezes partii rządzącej Jarosław Kaczyński.

– Nikt nam nie może zarzucić antyeuropejskości. Bardzo cenimy sobie środki unijne – podkreślił prezes PiS.
Podkreślił, że nie oznacza to jednak utraty prawa do innych ocen - kontekstu ekonomicznego i historycznego tych środków.

Sprawdź także: PiS szykuje prezenty dla emerytów

„Polska była pierwszym krajem, który przeciwstawił się niemieckiemu hitleryzmowi, a potem byliśmy napadnięci przez Związek Sowiecki – czy otrzymaliśmy za to, za te gigantyczne szkody, jakiekolwiek odszkodowanie? (...) Czy ze względu na to (środki unijne – red.) nie mamy jakichś historycznych, moralnych praw? Polska się nigdy nie zrzekła tych odszkodowań" –dodał.

Czytaj też: Emerycie, od dziś komornik musi zostawić Ci 75 procent świadczenia [NOWE PRZEPISY]

Jarosław Kaczyński zwrócił również wagę, że Polska otworzyła swój rynek na 12 lat przed wstąpieniem do UE, a Polska siła robocza służy także europejskim gospodarką.
– Z polskich przedsiębiorstw transferowane są na zachód, bez odprowadzania podatków, dziesiątki milionów złotych – powiedział prezes partii rządzącej.

Źródło: TVP INFO, Superbiz.pl

Najnowsze