Karol Elon

i

Autor: AP/Joe Giddens; AP/Benjamin Fanjoy Karol Elon

Spór gigantów

Karol III pozywa Elona Muska?! Spór królewskiej firmy z Twitterem na rynku nieruchomości

2023-01-25 15:33

The Crown Estate, firma z rynku nieruchomości należąca do króla Karola III, pozywa Twittera. Cyfrowy gigant ma nie opłacać czynszu za londyńskie biura, które zajmuje, mimo że usunął z budynku logotypy.

Król Karol III pozywa Elona Muska

Spółka The Crown Estate specjalizuje się w zarządzaniu nieruchomościami i zasobami biurowymi. Miała ona złożyć pozew przeciwko Twitterowi. Jak podają źródła pozew ma dotyczyć zaległości, jakie narosły Twitterowi wobec spółki. Koncern ma nie opłacać czynszu za wynajmowane biura w Londynie. Wcześniej Crown Estate miał wysłać wezwania do zapłaty. Obie firmy pozostają obecnie w kontakcie i trwają negocjacje w tej sprawie. Co istotne logotypy Twittera zniknęły z elewacji budynku.

To nie pierwsza tego typu sytuacja. W Singapurze pracownicy Twittera zostali wręcz wyeksmitowani, zanim ostatecznie Elon Musk zdecydował się zapłacić czynsz za tamtejsze biura.

Według "The Daily Telegraph - Twitter nadal je zajmuje. The Crown Estate to firma należąca do monarchii brytyjskiej. W zeszłym roku jej zyski netto wyniosły 384 mln dolarów. Trzy czwarte z jej zysków trafia ostatecznie do publicznego budżetu.

Sonda
Czy lubisz Elona Muska?
Pieniądze to nie wszystko Paulina Matysiak
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany