Zajawka Galerie handlowe

i

Autor: Redakcja SE

Kiedy otworzą galerie handlowe? Lockdown może być wydłużony

2021-01-11 11:39

Nowy lockdown w Polsce rozpoczął się na koniec ubiegłego roku. Wkrótce jednak obostrzenia w związku z COVID-19 miały zostać poluzowane, a tym samym w pełni otwarte chociażby galerie handlowe. Okazuje się jednak, że rząd może wydłużyć ich zamknięcie, a nawet wprowadzić kolejnego obostrzenia. Sprawdź, kiedy otworzą galerie handlowe w Polsce.

Zgodnie z rządowym rozporządzeniem, nowy lockdown w Polsce trwa od 28 grudnia 2020 roku. Ponownie zostały zamknięte m.in. galerie handlowe. Choć do środka można wejść, wiele usług jest niedostępnych dla klientów. W galeriach handlowych otwarte mogą być punkty usługowe mające istotne znaczenie dla życia codziennego (np. usługi fryzjerskie, kosmetyczne, medyczne), a także apteki, sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, toaletowymi oraz środkami czystości, artykułami remontowo-budowlanymi, artykułami dla zwierząt, gazetami lub książkami oraz meblami. Nie działa handel detaliczny oraz tzw. wyspy handlowe.

ZOBACZ: Biedronka - WIELKIE hity od poniedziałku. Niesamowite promocje. Masło za 3 zł, czekolady za 2 zł, dezodoranty za 1 zł! [GALERIA]

W galeriach handlowych wciąż działają punkty gastronomiczne, oferując jednak tylko posiłki i napoje na wynos. Dodatkowo we wszystkich sklepach obowiązuje limit klientów: przy powierzchni sklepu do 100 m2 przebywać może 1 osoba na 10 m2. Powyżej tej powierzchni obowiązuje limit 1 klienta  na 15 mkw.

SPRAWDŹ KONIECZNIE: Bosak nie skończył szkoły! Jak zrobił karierę? [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy uważasz, że obecne obostrzenia w związku z COVID-19 są wystarczające?

Ten rodzaj obostrzeń miał potrwać do 17 stycznia 2021. Oznaczałoby to, że już wkrótce w pełni otwarte zostaną galerie handlowe. Jednak rzecznik rządu Piotr Mueller poinformował, że termin zniesienia obostrzeń może zostać przesunięty.

- Na tym etapie najbardziej możliwym wariantem jest ich przedłużenie. Taka informacja powinna pojawić się na przełomie tego i następnego tygodnia - stwierdził w programie money.pl "Tłit". - Gdy podobnie jak w Niemczech czy Wielkiej Brytanii, będzie drastyczny wzrost zakażeń, trzeba będzie obostrzenia zwiększyć - dodał Mueller.

Pomimo zakazu tłumy na pomorskich stokach!
Najnowsze