Mateusz Morawiecki. Konferencja

i

Autor: TWITTER Mateusz Morawiecki. Konferencja

Kiedy pełen lockdown w Polsce? Czy premier poda dziś datę? NAJNOWSZE INFORMACJE

2020-11-06 12:27

Premier zapowiedział możliwość wprowadzenie totalnego lockdownu. Narodowa kwarantanna mogłaby oznaczać zamknięcie Polaków w domach, zamknięcie wszelkich instytucji i jakiegokolwiek życia publicznego. Lockdown ma zależeć od liczby zachorowań, a ta utrzymuje się na poziomie, który pozwala na jego wprowadzenie. Dziś Mateusz Morawiecki zapowiedział kolejną konferencję. Czy na niej oznajmi datę, od kiedy wprowadzony zostanie w Polsce totalny lockdown?

Totalny lockdown, zgodnie z zapowiedziami rządu, będzie wprowadzony gdy średnia zachorować na COVID-19 przez tydzień wyniesie 26 846 przypadków dziennie. Już teraz liczba zakażeń koronawirusem jest wyższa - wczoraj i dziś przekroczyła 27 tysięcy. Premier Mateusz Morawiecki przewidywał, że pełen lockdown może zostać wprowadzony za 7-14 dni. Te założenia są coraz bardziej prawdopodobne. Dziś, 6 listopada, szef KPRM ponownie zapowiedział konferencję prasową. Czy na niej premier Morawiecki ogłosi od kiedy totalny lockdown będzie obowiązywał w Polsce?

PRZECZYTAJ TAKŻE: Szumowski ma kontrakt na miliard złotych! Zarabia na lekach

Już teraz w Polsce obowiązuje miękki lockodwn. Rząd zdecydował o kolejnych restrykcjach. To m.in. rozszerzenie nauki zdalnej w szkołach, wprowadzenie nowych obostrzeń w sklepach, zamknięcie galerii handlowych, a także częściowe zamknięcie hoteli. Wciąż zamknięte pozostają restauracje (lokale mogą sprzedawać posiłki tylko na wynos czy dowóz), a także siłownie, aquaparki, kluby fitness i baseny. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił także zamknięcie kin czy teatrów. Obecny lockdown to także ograniczenia w wyjściach z domu seniorów czy dzieci.

ZOBACZ KONIECZNIE: Lockdown w Polsce. Czy Rossmann będzie czynny? Zmiany od połowy listopada

Sonda
Czy uważasz, że za obowiązkową kwarantannę, każdy obywatel automatycznie powinien otrzymywać odszkodowanie przeliczone na podstawie minimalnej pensji krajowej?
Andrzej Duda na nocnych zakupach. Czego mu zabrakło?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze