Jabłka w karmelu: przepis na smaczny deser idealny na zimę

i

Autor: Shutterstock Jabłka w karmelu - wspomnienie lata w środku zimy.

Zalegali z płatnościami polskim dostawcom jabłek. Zostali surowo ukarani!

2020-11-05 15:15

UOKiK nałożył blisko 1,7 mln zł kary na należącą do chińskiego koncernu spółkę Appol. Jak poinformowano ta w nieuczciwy sposób wykorzystywała przewagę kontraktową wobec dostawców jabłek, opóźniając płatności za dostawy.

Jak wskazał w komunikacie UOKiK, Appol należy do chińskiego koncernu Zhonglu Fruit Juice, jednego ze znaczących producentów koncentratu jabłkowego na świecie. Z ustaleń UOKiK wynika, że w latach 2017-2019 spółka notorycznie zalegała z płatnościami wobec polskich dostawców jabłek.

Protestujący rolnicy w Zdanach w powiecie siedleckim

Według szefa UOKiK to niedopuszczalne działanie i przejaw wykorzystywania przewagi kontraktowej przez producenta koncentratu jabłkowego. Dlatego nałożył na Appol karę w wysokości blisko 1,7 mln zł.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Uwaga na fałszywe maile z Banku Millennium

Jak wyjaśnił Urząd, przedsiębiorca zobowiązał się w umowach o dostawę na zapłatę pieniędzy, w zależności od rodzaju umowy, w ciągu maksymalnie 14 lub 30 dni. „W rzeczywistości płacił nawet po 90 dniach” – wyjaśnił UOKiK. Do największych opóźnień doszło w 2017 r. – dotyczyły ponad 70 proc. wszystkich transakcji. W kolejnych dwóch latach zaległości było mniej – ponad 37 proc. w 2018 i 17 proc. w 2019 r.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze