Eurojackpot. Jest kolejny milioner! Wielka wygrana w Rzeszowie

i

Autor: pixabay.com Eurojackpot. Jest kolejny milioner! Wielka wygrana w Rzeszowie

Finanse

Kiedy zacząć oszczędzać, by zostać milionerem? Mamy wyliczenia ekspertów

2023-10-01 11:58

Bloomberg podaje, że wystarczy zacząć inwestowanie w odpowiednim wieku, odkładać precyzyjnie wyliczoną kwotę i być konsekwentnym. "Oszczędzanie trzeba zacząć nie później niż w wieku 25 lat. Instytut Milken twierdzi, że da to dość czasu, by cieszyć się emerytalnymi oszczędnościami w wysokości 1,1 mln dol."- wylicza Bloomberg, cytując ekspertów.

Inwestowanie i oszczędzanie to podstawa

"Zainwestowanie 100 dolarów tygodniowo na giełdzie przy stopie zwrotu na poziomie 7 proc. rocznie, z czasem da pokaźne oszczędności, które w wieku emerytalnym da status milionera"- podaje Bloomberg. Fidelity, korporacja specjalizująca się w usługach finansowych, przedstawia inne wyliczenia. Eksperci firmy prognozują, że ci, którzy w wieku 25 lat zaczną inwestować 15 proc. swojego wynagrodzenia, będą mogli przejść na emeryturę w wieku lat 67. Według ekspertów 35-latek, który zacznie odkładać 100 dol. tygodniowo, w wieku 65 lat odłoży 300 tys. dolarów, co wskazuje, że to już o wiele za późno na zostanie milionerem. 

Bloomberg uważa, że może to być trdune bowiem amerykańscy studenci już na starcie w dorosłe życie obciążeni są wysokim kredytem studenckim. Zatem odkładanie 400 dolarów miesięcznie może być więc wyzwaniem.

Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2023 Jerzy Kwieciński Pekao SA

QUIZ PRL: Tak handlowo w PRL-u. Pamiętasz polowanie na produkty?

Pytanie 1 z 10
Hasło, które stało się inspiracją gry planszowej o handlu w PRL to:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze