Kim Kardashian gotowa na wojnę o dwa miliardy dolarów

i

Autor: Instagram Kim Kardashian gotowa na wojnę o dwa miliardy dolarów

Kim Kardashian na liście miliarderów "Forbesa". Gigantyczny majątek celebrytki. Jak dorobiła się fortuny?

2021-04-07 8:04

Lista miliarderów "Forbesa" znów się zmienia. Okazuje się, że w trudnym czasie pandemii miliarderów przybywa. Zatem czarno na białym widać, że jedni na tym tracą wszystko, a inni po prostu w tym czasie się bogacą. Także nie wszyscy mają źle. Ciekawostką w najnowszym zestawieniu jest jedno nazwisko. Mowa o Kim Kardashian West, właśc. Kimberly Noel Kardashian West. To amerykańska celebrytka, modelka, aktorka i bizneswoman. Sławę zyskała przede wszystkim za sprawą występów w reality show Z kamerą u Kardashianów, w którym występowała ze swoją rodziną.

Kim Kardashian znalazła się na liście najbogatszych opublikowanej przez magazyn "Forbes".  Majątek celebrytki wyceniono na ponad miliard dolarów. Kim Kardashian West swoją obecność w gronie miliarderów zawdzięcza głównie udziałowi w telewizyjnym show i kontraktom reklamowym z tego wynikającym. Ale celebrytka rozwija także swoje biznesy. Aż 500 milionów dolarów to część udziałów Kim Kardashian w KKW Beauty (marka kosmetyków do makijażu). Celebrytka założyła tę markę w 2017 roku i dość szybko część udziałów sprzedała za miliard dolarów znanej na rynku beauty amerykańskiej firmie Coty. Na więcej niż 500 mln dol. wyceniana jest firma odzieżowa Skims (w ofercie głównie bielizna). Udziały celebrytki w tej firmie warte są ok. 225 mln dol. Na majątek miliarderki składają się także: gotówka, nieruchomości i akcje innych firm.

Polska zawstydziła Niemców, Francuzów i resztę UE. Znów mamy najniższy poziom bezrobocia

E-polska: Rok od pandemii

Co ciekawe, w dobie pandemii lista bogaczy mocno rozrosła się do 2755 osób. Przybyło na niej aż 660 nowych nazwisk. Łączna wartość najbogatszych aktywów wynosi 13,1 biliona dolarów. Kto stoi na czele tego zestawienia? Miejsce pierwsze zajmuje Jeff Bezos, szef firmy Amazon. Jego majątek wyceniany jest na 177 miliardów dolarów. Miejsce drugie należy do założyciela Tesli, Elona Muska, z aktywami wycenianymi na 151 miliardów dolarów. A miejsce trzecie do Bernarda Arnaulta, prezesa LVMH, którego majątek szacuje się na 150 miliardów dolarów.

Sonda
Czy chciałbyś być milarderem?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze