Ksiądz

i

Autor: Shutterstock

Kolędy nie będzie? Z powodu pandemii księża nie wszędzie odwiedzą swoich parafian

2020-11-16 13:22

- Dynamizm sytuacji epidemiologicznej sprawia, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć rozwoju sytuacji na przełomie grudnia i stycznia - powiedział w rozmowie z Super Biznesem, ks. Mariusz Bakalarz, rzecznik prasowy Archidiecezji Częstochowskiej. W całej Polsce diecezje muszą zadecydować, czy w tym roku odbędą się wizyty duszpasterskie.

W tym roku z powodu pandemii księża nie wszędzie odwiedzą swoich parafian. Jako pierwsza o rezygnacji z tej formy kontaktu poinformowała katowicka kuria. Jak się dowiedzieliśmy takie decyzje podejmują pozostałe diecezje w Polsce. - W Diecezji Warszawsko-Praskiej do Świąt Bożego Narodzenia wizyta duszpasterska, tzw. kolęda nie będzie organizowana w dotychczasowej formie – powiedział w rozmowie z Super Biznesem Jakub Troszyński, dyrektor biura prasowego Diecezji Warszawsko-Praskiej. Czy odbędą się one zatem po Świętach? Jak tłumaczy Troszyński będzie to zależało od sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Ksiądz ratownik medyczny

Nie wszystkie diecezji zabrały w tej sprawie jasne stanowisko. - W naszej archidiecezji wizyty kolędowe odbywają się zasadniczo po Bożym Narodzeniu. Nie ma zatem konieczności, aby podejmować decyzję już teraz - powiedział ks. Mariusz Bakalarz. - Najpóźniej do połowy grudnia będzie konieczne zajęcie stanowiska dotyczącego wizyt duszpasterskich - wyjaśnił i dodał, że w przypadku Archidiecezji Częstochowskiej również wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Nie uwierzysz! Tyle naprawdę zarabia ratownik medyczny

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze