Kolejna sieć handlowa rekrutuje. Lidl stworzył nowe stanowisko

2020-04-01 15:45 KaJa
Lidl sklep
Autor: Shutterstock Lidl sklep

Jednym ze skutków panującej epidemii koronawirusa będzie gigantyczny kryzys gospodarczy. Już teraz wiele firm zaczyna zwalniać swoich pracowników. Są jednak branże, które z walki z pandemią wychodzą obronną ręką. Aby wesprzeć swój zespół, Lidl rozpoczął właśnie rekrutację na nowe stanowisko w sklepie o nazwie „pracownik wsparcia sprzedaży”.

 Powołanie nowego stanowiska to kolejne rozwiązanie sieci, która oprócz bezpieczeństwa, pragnie zapewnić swoim pracownikom komfort w okresie wzmożonego natężenia obowiązków. Osoba na nim zatrudniona pomoże pracownikom w utrzymywaniu wysokiego poziomu higieny pracy, co w obecnej sytuacji jest dla firmy najwyższym priorytetem.

Czytaj również: Polacy boją się o swoje domowe budżety

- Nasz zespół ma aktualnie wiele nowych obowiązków, a dzięki ich zaangażowaniu każdego z nas w wykonywaną pracę sklepy Lidl mogą być nieprzerwanie otwarte. Praca w handlu jest zajęciem niezwykle wymagającym, tym bardziej w tej nieporównywalnej z żadną inną sytuacji. Dlatego pragnąc wesprzeć pracowników naszych sklepów zdecydowaliśmy się wprowadzić nowe stanowisko – pracownik wsparcia sprzedaży – to stanowisko, które zostanie wprowadzone w struktury naszej firmy. Pragniemy podkreślić, że mamy szereg rozwiązań, mających na celu zapewnienie naszym pracownikom wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Dotychczas zamontowaliśmy już ekrany ochronne z plexi przy kasach, wykleiliśmy specjalne oznaczenia na podłodze, aby ułatwić klientom utrzymywanie właściwego odstępu oraz wprowadziliśmy model zmianowy podczas pracy. W każdym sklepie pracownicy mogą korzystać z podajników ze środkami dezynfekcyjnymi, płynów antybakteryjnych, rękawiczek ochronnych, a od przyszłego tygodnia rozpoczynamy przekazywanie – specjalnych osłon ochronnych twarzy – przyłbic – mówi Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications, Lidl Polska.

Zobacz też: Kup skafander od Błaszczaka! Takie rzeczy NA WYPRZEDAŻY Agencji Mienia Wojskowego

Nowe stanowisko w strukturze firmy pojawi się już w kwietniu. Sieć sklepów liczy już ponad 700 placówek, dlatego zainteresowani pracą będą mogli znaleźć stabilne zatrudnienie w pobliżu swojego miejsca zamieszkania.

Najnowsze