Santander bieg po oddech

i

Autor: materiały prasowe

Kolejna szansa dla chorych na mukowiscydozę – 6. Bieg po Oddech. Zobacz, jak wziąć udział

2021-03-31 20:32

Rozpoczęły się zapisy na 6. Bieg po Oddech organizowany przez Polskie Towarzystwo do Walki z Mukowiscydozą i wspierany przez Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Z uwagi na pandemię koronawirusa wydarzenie po raz drugi odbędzie się wirtualnie, co jednak wcale nie zniechęca potencjalnych zawodników. W ubiegłym roku chęć udziału w takiej formule biegu zgłosiło prawie półtora tysiąca, a najstarszy zawodnik miał 78 lat. Organizatorzy planują także tradycyjny bieg w Zakopanem - o ile sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, bieg ulicami miasta odbędzie się 29 sierpnia.

Santander Consumer Bank po raz kolejny został głównym sponsorem Biegu po Oddech organizowanego przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą. Jego celem jest zebranie środków na bezpośrednie wsparcie podopiecznych stowarzyszenia w codziennych zmaganiach z chorobą, a także promowanie wiedzy o mukowiscydozie. W wyzwaniu poza osobami wspierającymi ideę biegu co roku biorą udział również zawodnicy dotknięci tym schorzeniem.

- Mukowiscydoza jest chorobą genetyczną, która wpływa na pracę układu oddechowego, pokarmowego i rozrodczego. W Polsce cierpi na nią blisko 2 000 osób. Dotyka ona zarówno dorosłych, jak i dzieci, a jej leczenie jest długie, kosztowne i trudne. To właśnie dlatego wsparcie dla chorych jest tak ważne i potrzebne – mówi Sylwia Małycha – Menadżer ds. PR z Santander Consumer Banku. – Cieszymy się, że jako sponsor główny wydarzenia możemy dołożyć swoją cegiełkę na rzecz osób dotkniętych tą chorobą i zachęcamy wszystkich do zapisów. Sami również aktywnie bierzemy udział w biegu. Do zeszłorocznej edycji dołączyło niemal 200 przedstawicieli Santander Consumer Banku i Santander Consumer Multirent.

Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa tegoroczny bieg ponownie odbędzie się wirtualnie. Dzięki temu zawodnicy mogą sami zdecydować, gdzie i kiedy przejdą 5 km dla chorych na mukowiscydozę. Wybraną trasę pokonać można np. z pomocą kijów do nordic walking, podczas wędrówki, spaceru, a nawet na bieżni mechanicznej! Zawodnicy mają czas do 29 sierpnia. Wtedy – jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna – w Zakopanem odbędzie się finał wydarzenia.

Co zrobić, by wziąć udział w biegu?

Zgłoszenie do tegorocznej edycji odbywa się przez internet. Wystarczy zarejestrować się na stronie http://www.bieg.oddychaj.pl i wnieść opłatę startową, która zostanie przekazana na rzecz Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Po przejściu trasy o minimalnej długości 5 km, należy przesłać swój rezultat za pomocą formularza na stronie biegu. Zgłoszenie musi zawierać zdjęcie lub zrzut ekranu z aplikacji wskazującej pokonany dystans. Wyniki wszystkich uczestników będą dostępne na stronie biegu.

- Bądźcie z nami w #DobrejFormiePomagania. Dzięki temu, że wydarzenie odbywa się zdalnie, każdy z nas może zdecydować gdzie, kiedy i z kim weźmie udział w biegu na rzecz Towarzystwa w pozbawionych ryzyka warunkach. W ostatniej edycji uczestniczyły 52 osoby zmagające się z mukowiscydozą, a całe wydarzenie liczyło blisko 1500 zawodników, z czego najmłodszy nie ukończył roku, a najstarszy miał 78 lat. Ponadto mimo zdalnej formuły, do 5. Biegu Po Oddech przystąpiło najwięcej biegaczy, w tym najliczniejsza grupa chorych na mukowiscydozę od czasu powstania inicjatywy w 2016 roku. Wtedy to liczba chętnych do udziału w wydarzeniu wyniosła 728 osób, w tym 28 ze stwierdzonym schorzeniem – dodaje Sylwia Małycha.

Więcej informacji na http://www.bieg.oddychaj.pl

bieg po oddech

i

Autor: materiały prasowe
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze