Baltic Pipe

i

Autor: Krystian Maj / Kancelaria Premiera flickr.com

Baltic Pipe

Kolejne opóźnienie Baltic Pipe! Problemy z duńskim terminalem

2022-10-19 16:53

Jak podaje Reuters, opóźni się otwarcie duńskiego terminalu w Nybro. To właśnie w tym miejscu gaz ma być przesyłany gaz przez Baltic Pipe. Z powodów technologicznych data ceremonii przecięcia wstęgi została przesunięta na 1 listopada.

Opóźnienie Baltic Pipe! Problemy techniczne po duńskiej stronie

Reuters powołując się na duńskiego operatora gazowego Energinet informuje, że otwarcie terminalu Nybro zostanie opóźnione ze względu na problemy technologiczne. To właśnie przez ten terminal miał być przesyłany norweski gaz w kierunku Polski. Operator zaznacza jednak, że opóźnienie nie będzie miało wpływu na wolumen gazu dostarczanego do Polski.

Otwarcie terminalu Nybro ma odbyć się w dwóch etapach. W związku z opóźnieniem, pierwszy etap zaplanowano na 1 listopada 2022 roku. Drugi etap ma zostać domknięty do końca roku, ale dokładna data nie jest jeszcze znana.

Pieniądze to nie wszystko. Tomasz Gontarz

Baltic Pipe wzmocni niezależność energetyczną Polski

Planowo duński terminal miał zostać otwarty 8 października, później przełożono termin na 20 października. 1 listopada jest już trzecim terminem. 

Warto jednak zaznaczyć, że gazociąg Baltic Pipe działa od końcówki września, a przesył gazu rozpoczął się w październik. Gaz przez rurociąg sprowadza do Polski PGNiG.

Sonda
Czy słyszałeś/aś o budowie gazociągu Baltic Pipe?
Najnowsze