Mateusz Morawiecki

i

Autor: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Kolejne pięć tysięcy złotych dla mikro i małych firm. Jak dostać bezzwrotną dotację?

2021-01-29 15:53

"Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu obowiązywania programu bezzwrotnych dotacji w wysokości do 5000 złotych dla mikro i małych firm. Program będzie obowiązywać także w styczniu i lutym" - zakomunikował w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki.

Koronawirus uderza w gospodarkę. Sytuacja staje się coraz trudniejsza. Przedsiębiorcy liczą na pomoc rządu. Okazuje się, że kolejny raz mogą otrzymać po 5 tys. zł.  - Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu obowiązywania programu BEZZWROTNYCH dotacji w wysokości do 5000 złotych dla mikro i małych firm. Program będzie obowiązywać także w styczniu i lutym. Wnioski można składać elektronicznie przez stronę: praca.gov.pl. To realna pomoc dla firm - zwłaszcza tych najmniejszych - które nie mogą teraz działać z powodu ograniczeń pandemicznych - napisał premier Morawiecki na Facebooku. 

I wyraźnie podkreślił i obiecał: - Jednocześnie warto przypomnieć, że najskuteczniejszą bronią na kryzys spowodowany przez COVID-19 są szczepionki, które zamówiliśmy, które już rozprowadzamy i te na które czekamy. Drugą skuteczną metodą walki z koronawirusem - niestety bardziej uciążliwą - są niezbędne obostrzenia. Innej drogi nie ma. Widzimy, co dzieje się w innych krajach Europy. Tam restrykcje są jeszcze bardziej dotkliwe i uciążliwe. Zapewniam jednak Państwa, że rząd robi wszystko, by jak najszybciej uruchomić gospodarkę i znosić obowiązujące zakazy oraz ograniczenia. Na pomoc wydaliśmy już 175 miliardów złotych i pomogliśmy uratować ponad 5 milionów miejsc pracy. Kolejna pomoc dla 48 branż o wartości 2,5 miliarda złotych popłynie do polskich firm. Potrzebujemy solidarności w walce z tą pandemią. Bardzo o tę solidarność Was proszę.

Z bilonu w banknoty w kilka sekund
Sonda
Koronawirus. Czy popierasz bunt przedsiębiorców, którzy otwierają lokale mimo obostrzeń?
Najnowsze