aplikacja

i

Autor: pixabay.com

Kolejny efekt gospodarczy pandemii. Tym razem chodzi o aplikacje mobilne

2021-12-16 8:04

Jak podaje w czwartek "Rzeczpospolita", w górę wystrzeliła wartość rynku aplikacji mobilnych. Użytkownicy wydali w bieżącym roku miliardy dolarów na kupno oprogramowania mobilnego, co jest znacznym wzrostem względem 2020 roku. Nie wygląda również na to, aby ten trend miał spadać. Analitycy wskazuje, że to kolejny efekt pandemii, który przyśpieszył cyfryzację wielu usług.

Coraz więcej wydajemy na aplikacje. Znaczny wzrost względem wyników z 2020 roku

135 mld dolarów wydali w bieżącym roku użytkownicy smartfonów i tabletów na zakup mobilnego oprogramowania. To aż o 25 proc. więcej niż rok temu. Jak wskazują analitycy, nie widać oznak spowolnienia trendu - pisze w czwartek "Rzeczpospolita". Zwraca się przy tym uwagę, że to o jedną czwartą więcej niż rok temu – wynika z analiz firmy AppAnnie.

ZOBACZ Jak zainstalować ulubione aplikacje na najnowszych smartfonach Huawei? SPRAWDŹ

Aplikacja „Moja Komenda” – kontakt z policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki

Dynamikę na rynku zwiększyła pandemia. Aplikacje mobilne stały się częścią codziennego życia

Zdaniem ekspertów to pandemia, głównie przez dotychczasowe lockdowny, izolację, wzrost e-zakupów, zdalną szkołę i pracę, napędziła trend. "Przez niecałe 12 miesięcy globalnie na telefonach zainstalowaliśmy aż ponad 130 mld apek" - pisze "Rz". Jak dodaje, boom widać nad Wisłą – co piąty robiący zakupy w sieci dokonuje ich przez aplikację.

W ten sposób odbieramy zakupy (InPost Mobile ma ponad 6 mln użytkowników) i nadzorujemy finanse. "Rozwiązania mobilne są przyszłością" – mówi w rozmowie z "Rz" Maciej Kasprzak, menedżer aplikacji dla bankowości detalicznej w Ailleron. (PAP)

Sonda
Czy korzystasz z aplikacji mobilnych do zamawiania jedzenia?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze