gaz

i

Autor: Pixaby Siódmy pakiet unijnych sankcji w drodze

Kolejny pakiet sankcji wobec Rosji. Czy obejmie gaz?

2022-07-14 9:26

Unia Europejska przygotowuje siódmy pakietu sankcji wobec Rosji z powodu inwazji na Ukrainę, ale ograniczenia dotyczące rosyjskiego gazu nie zostaną w nim uwzględnione, powiedział w środę w rozmowie z Reutersem premier Czech Petr Fiala, który obecnie przewodniczy Radzie UE.

Siódmy pakiet unijnych sankcji w drodze

- W przygotowaniu jest siódmy pakiet sankcji i myślę, że to dobra wiadomość. Z pewnością problematyczne jest uwzględnienie energii w sankcjach, bo trzeba przestrzegać zasady, że sankcje powinny bardziej dotykać Rosję niż kraje które wprowadzają sankcje - powiedział Fiala.

Czeski premier dodał, że "nie ma szans" na włączenie gazu do siódmego pakietu sankcji: "Uważam, że tak nie powinno być, bo wiele krajów jest uzależnionych od rosyjskiego gazu".

Prezes Polregio Artur Martyniuk: "Koszt przejazdu pociągiem dla rodziny jest czterokrotnie tańszy w porównaniu z jazdą samochodem"

Co będą zawierać sankcje?

Według niego nowy pakiet sankcji prawdopodobnie obejmie zakaz importu złota z Rosji, rozszerzy listę towarów podwójnego zastosowania, których eksport do Rosji jest zakazany, oraz rozszerzy listę osób objętych sankcjami.

Fiala dodała, że Komisja Europejska powinna być gotowa do przedstawienia pakietu w najbliższych dniach, po czym państwa członkowskie mogą go natychmiast zatwierdzić. Według mediów, w czwartek unijni ambasadorowie rozpoczną konsultacje w sprawie wprowadzenia nowych restrykcji wobec Federacji Rosyjskiej.

Sonda
Czy drożyzna jest dla Ciebie problemem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany