emerytura

i

Autor: Shutterstock

Emerytury

Koniec 13. i 14. emerytur? Zaskakująca zapowiedź koalicji rządzącej

2024-04-15 7:16

Obecna koalicja rządząca zapowiedziała, że "nic co zostało dane, nie zostanie zabrane". Na razie wiadomo, że trzynaste i czternaste emerytury zostaną wypłacone w 2024 roku, ale przyszłość tych świadczeń nie jest taka oczywista. Nowe rozwiązanie zaproponował Ryszard Petru z Trzeciej Drogi.

Koniec 13. i 14. emerytury do likwidacji? Trzecia Droga składa propozycję

Choć w szeregach Trzeciej Drogi pojawiały się w kampanii wyborczej pomysły, aby zastąpić trzynastkę i czternastkę emeryturą bez podatku, po przejęciu władzy przez koalicję temat ucichł. Szczególnie w obliczu potrzeby szybkiego uchwalenia nowego budżetu. Jednak teraz gdy sytuacja zaczyna się stabilizować, Ryszard Petru na antenie RadiaZet zaproponował nowy pomysł dotyczący trzynastej emerytury.

- Opozycja złożyła już konkretną propozycję. Pojawił się pomysł, by zastąpić trzynastkę i czternastkę likwidacją podatku na stałe. Trzynasta emerytura stałaby się częścią emerytury miesięcznej - mówił w RadiuZet Ryszard Petru.

Poseł Trzeciej Drogi podkreśla, że "emeryt i tak dostawałby dodatkowe świadczenie, ale w postaci podwyższonej miesięcznej wypłaty". Dodał, że "zamiast prezentów od państwa mielibyśmy wyższe emerytury".

Warto przypomnieć, że przedwyborczy program Trzeciej Drogi zakładał zwolnienie seniorów aktywnych zawodowo ze składki rentowej. Ponadto trzynastki miałyby być wypłacane wszystkim, którzy osiągnęli wiek emerytalny, niezależnie od tego czy pracują, czy są już na emeryturze. Miałoby to promować dłuższą aktywność zawodową wśród seniorów.

EMERYCI I RENCIŚCI MAJĄ TEŻ POWODY DO ZADOWOLENIA. TO LISTA WSZYSTKICH ULG I ZNIŻEK, KTÓRE IM PRZYSŁUGUJĄ!

Pieniądze to nie wszystko: Kazimierz Krupa

WIELKI QUIZ PRL. Tak się żyło w PRL

Pytanie 1 z 21
Podczas rekrutacji na studia miały znaczenie większe niż oceny ze szkoły średniej, a równe wynikom egzaminów wstępnych. Chodzi o:
WIELKI QUIZ PRL. Tak się żyło w Polsce Ludowej
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze