"Dobry start" czyli 300 plus na wyprawkę dobiega końca
Jak podaje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej 300 plus na wyprawkę szkolną, czyli "Dobry start" przeznaczono dla ok. 4,4 miliona uczniów. Aby otrzymać pieniądze, należy złożyć wniosek, który przyjmowany jest wyłącznie elektronicznie poprzez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość elektroniczną bądź portal Emp@tia. Jak ostatnio podała minister Marlena Maląg, do rodziców trafiło już wsparcie wysokości 1,28 mld żł.
ZOBACZ Alarm: Wielka obniżka 500 plus. Co się dzieje?
300 plus "Dobry start" przysługuje raz w roku tym rodzicom (lub opiekunom prawnym), których dziecko nie przekroczyło 20. roku życia i wciąż uczy się w szkole. W przypadku dzieci z niepełnosprawnościami, górny limit wynosi 24 lata.
Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu "Dobry Start" na wyprawkę szkolną (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu). Na portalu PUE ZUS znajdzie się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia). Świadczenie z programu jest wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.
Im później złożysz wniosek na "Dobry start", tym później dostaniesz 300 plus
Warto pamiętać, że złożenie wniosku o przyznanie 300 Plus w lipcu, bądź sierpniu gwarantuję wypłatę środków najpóźniej do 30 września. Jeżeli wniosek zostanie złożony we wrześniu, październiku lub listopadzie, pieniądze wpłyną na kontu dopiero w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku. Program Dobry Start nie obejmuje dzieci uczęszczających do żłobków, przedszkoli, a także zerówek. Nie obejmuje również studentów.