lotnisko

i

Autor: Pixaby Kwarantanna po powrocie z zagranicy NIE JEST konieczna. Trzeba spełnić jeden warunek

Odwołane loty

Kontrolerzy lotów znów strajkują. Lepiej sprawdź, czy nie odwołali ci samolotu

2022-09-15 12:15

Kontrolerzy lotów wciąż strajkują. Tym razem w piątek (16.09.2022) dadzą o sobie znać pracownicy we Francji. Z powodu inflacji żądają podwyżek pensji, jak i zwiększenia liczby personelu. Strajk mocno odbije się na ruchu europejskim i zakłóci wiele tras samolotów nad Francją.

Strajk kontrolerów we Francji

Pracownicy branży lotniczej wciąż zmagają się z niekorzystnymi warunkami zatrudnienia m.in. niską płacą. Innym problem jest z kolei zbyt mała liczba personelu. We Francji ma odbyć się w piątek strajk kontrolerów lotów. Wezwał ich do tego największy związek kontrolerów ruchu lotniczego (SNCTA). Dyrekcja Generalna Lotnictwa Cywilnego (DGAC) zwróciła się do działających we Francji linii lotniczych, aby te zrezygnowały z połowy lotów tego dnia.

Forum w Karpaczu 2022: Jakub Chełstowski

Utrudnienia lotów w Europie

Strajk może mieć znaczący wpływ na ruch europejski i zakłóci trasy samolotów przelatujących nad Francją. Jak podano w komunikacie, Dyrekcja Generalna Lotnictwa Cywilnego zaoferowała liniom lotniczym środki, dzięki którym możliwe będzie obejście krajowej przestrzeni powietrznej. Na początku lata przerwy w pracy pracowników lotniska wymusiły już na liniach lotniczych odwołanie setek lotów nad terytorium Francji.

Sonda
Czy leciałaś/eś kiedykolwiek samolotem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze