Michał Dworczyk

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express Michał Dworczyk

Loteria dla zaszczepionych przeciw Covid-19. Milion złotych do wygrania!

2021-05-24 9:02

Rządowa loteria dla zaszczepionych przeciw Covid-19. Z jednej strony pojawiły się pomysły, aby 14. emerytura i 500 plus trafiły do Polaków, którzy poddali się szczepieniu, a z drugiej rząd szykuje też zachęty. Wspólnie z Totalizatorem Sportowym planowana jest wielka loteria, w której będzie można wygrać nawet milion złotych - informuje "Wprost".

Zastrzyk i milion złotych do wygrania

To już kolejne podejście rządu do loterii dla Polaków. Wcześniej organizowane były losowania paragonów w akcji zachęcającej do wydawania paragonów po zakupie towarów i usług. Później ruszyła loteria dla uczestników tegorocznego Spisu Powszechnego. Teraz podobną zachętę Zjednoczona Prawica szykuje dla zaszczepionych Polaków. Jak podaje "Wprost", rozważane jest kilka pułapów finansowych - losowania tygodniowe, miesięczne i finałowe. Koronaloterię wraz z rządem ma przeprowadzić Totalizator Sportowy, który jest organizatorem gier Lotto. Główną nagrodą ma być pula miliona złotych.

ZOBACZ: Nie zaszczepisz się, nie dostaniesz czternastki i 500 plus! Szokujący pomysł

Super Raport 21.05 (Goście: Sławomir Nitras - PO, gen. Grzegorz Gielerak - dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego), Sedno Sprawy: Joanna Mucha

Szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk powiedział, że rząd musi "szukać różnych, niestandardowych pomysłów, aby zachęcić Polaków do szczepień". - W najbliższy wtorek przedstawimy cały katalog nowych działań, które będą miały właśnie charakter profrekwencyjny, a który będziemy realizować zarówno na poziomie rządu, jak i samorządu" – cytuje słowa Dworczyka Radio Zet, przypominając, że jednym z rodzajów takich zachęt mogą być organizowane przez samorządy loterie.

Dworczyk dodał, że ważną zachętą do szczepienia się może stać się certyfikat covidowy, nazywamy też paszportem covidowym, który ma obowiązywać w Unii Europejskiej od 1 lipca. "Myślę, że wielu osobom, które planują wyjazdy zagraniczne np. na wakacje, certyfikat covidowy pomoże w szybkim załatwieniu wyjazdowych formalności, więc być może, dla części osób to będzie dodatkowy argument za tym, żeby jak najszybciej zaszczepić się" - ocenił. Certyfikat covidowy zawierał będzie nie tylko informację o szczepieniu, w tym o rodzaju szczepionki, ale w przypadku braku szczepienia będzie tam informacja o aktualnym negatywnym teście na Covid-19 lub o przebytej chorobie. 

Sonda
Czy szansa na wygraną w loterii zachęci Cię do szczepienia przeciw Covid-19?

Liczba zaszczepionych osób w Polsce

W Polsce wykonano ponad 18 mln szczepień przeciw COVID-19 - poinformował w niedzielę szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk. - Przekroczyliśmy właśnie 18 mln wykonanych szczepień - napisał na Twitterze Dworczyk. W niedzielę na rządowych stronach podano, że w pełni zaszczepionych jest ponad 5,5 mln osób.

Polscy pacjenci otrzymują cztery szczepionki przeciw COVID-19. Szczepionki firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca są dwudawkowe, zaś preparat opracowany przez Janssen Pharmaceutica NV, firmę z pionu farmaceutycznego Johnson & Johnson, wymaga podania jednej dawki. Osoby, które przebyły chorobę wywołaną zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, mogą być zaszczepione przeciwko COVID-19 w terminie nie wcześniejszym niż 30 dni od dnia uzyskania pozytywnego testu na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze