Koronawirus: nowe obostrzenia! Będą limity w sklepach

2020-10-15 18:20 kaja
Jak robić świąteczne zakupy, nie narażając siebie i innych?
Autor: Shutterstock Jeśli konieczne jest wyjście do sklepu należy zadbać o bezpieczeństwo.

Epidemia koronawirusa wkroczyła w bardzo niebezpieczną fazę, w Polsce notowane są kolejne rekordy zarażeń, a służba zdrowia jest na skraju wydolności. W czwartek, 15 października premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia, które będą obowiązywać w Polsce. Część z nich dotyczy sklepów, od czwartku obowiązują już godziny dla seniorów. To jednak nie wszystko planowane są także limity osób przebywających w sklepach.

Podczas czwartkowej konferencji rząd ogłosił nowy podział na żółte i czerwone strefy. W tych drugich znalazły się praktycznie wszystkie większe miasta, jak Kraków, Łódź czy Warszawa. Wprowadzono także szereg nowych wytycznych, część z nich dotyczy także placówek handlowych. Od czwartku, 15 października w całym kraju obowiązują godziny dla seniorów, w godzinach 10:00 - 12:00 w dni powszednie zakupy w wybranych placówkach zrobią jedynie osoby powyżej 60 roku życia.

Zobacz również: Rząd wprowadza częściową naukę zdalną. Co z zasiłkiem opiekuńczym?

To jednak nie wszystko, w strefach czerwonych zmiany dotyczyć także placówek handlowych, w których będzie mogło przebywać 5 osób na jedną kasę. Ograniczona zostanie także działalność gastronomii, restauracje będą mogły być czynne w godzinach 6:00 - 21:00, a potem będą mogły jedynie przekazywać posiłki na wynos.

Sprawdź także: Koronawirus w Polsce. Wesele będą zakazane! Rząd wprowadza nowe obostrzenia

Nowa wystawa poświęcona sztuce Szymona Czechowicza w Muzeum Narodowym w Krakowie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze