Koronawirus w Polsce. Nowe przepisy dla firm! Kluby fitness protestują

2020-10-16 18:48
Siłownie, kluby fitness i baseny zamknięte. Przedsiębiorcy czarno widzą swoją przyszłość
Autor: Pixaby Siłownie, kluby fitness i baseny zamknięte. Przedsiębiorcy czarno widzą swoją przyszłość

Koronawirus w Polsce nie hamuje. Za to na dobre muszą wyhamować niektóre firmy. Od soboty w wielu miejscach Polski, gdzie wytyczono czerwoną strefę nie można iść na siłownię, basen, do solarium czy salonu wellness &SPA, a imprezy sportowe odbywają się bez publiczności. Branża fitness protestuje przeciwko restrykcyjnym obostrzeniom.

Koronawirus nie odpuszcza. Od soboty 17 października powiększa się obszar czerwonych stref i tym samym w wielu miejscach pojawiają się rygorystyczne obostrzenia. Między innymi nie mogą działać siłownie i kluby fitness (także w żółtej strefie, w której jestpozostała część kraju), aquaparki oraz baseny. Nie podoba się to właścicielom takich biznesów. Swój żal i pretensje wyrazili w sobotę podczas protestu, który o godz. 10 rozpoczął się w Warszawie.

Na specjalnym profilu na Facebooku czytamy: "Będziemy podejmować próby i kroki legislacyjne również w kwestii ew. specjalnych tarczy antykryzysowych dla branży, bez których nie przeżyjemy. Ale docelowo walczymy o brak lockdownu.Niezależnie od w/w działań, zapraszamy wszystkich z branży, pracowników, klientów, właścicieli, pasjonatów, trenerów, instruktorów - a również wzywamy wszystkich influencerów o nagłośnienie całej akcji. To jest moment próby dla całej branży i musimy go zdać. Nasze zgromadzenie będzie miało charakter spontaniczny, ponieważ wystąpiły ku temu wszelkie przesłanki, a oficjalnego protestu nie zdążymy zgłosić. Tym samym prosimy o mobilizację i gotowość przybycia na Plan Zamkowy w Warszawie w najbliższą sobotę na godz. 10:00. Czas pokazać ilu nas jest oraz że nie jesteśmy marginalną branżą. 100 000 miejsc pracy jest na szali. Miliardy złotych również. Nie przeżyjemy kolejnego lockdownu. Wszystko - albo nic. Decyzja należy do Nas wszystkich "

Zobacz: Bon antywirusowy dla firm

Tańczące z promocjami 9 X

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze