Ksiądz ukradł wiernym 400 tys. złotych. Płacił mężczyznom za seks

2019-08-26 8:40 WSB
Ksiądz - zdjęcie poglądowe
Autor: pixabay.com

Prokuratura oskarżyła księdza, że ten przez sześć lat kradł pieniądze z kościelnej kasy. Duchowny, by mieć więcej gotówki, podwyższył opłaty „co łaska” za udzielenie ślubu czy pogrzeby. Za pieniądze ksiądz miał płacić mężczyznom, aby uprawiali z nim seks. Przelewał też środki na konto poznanego w internetowej aplikacji więźnia.

Ksiądz Joseph McLoone z Kościoła katolickiego św. Józefa w Downingtown (Pensylwania, USA), zdaniem prokuratury ukradł łącznie w ciągu 6 lat niemal 100 tys. dolarów z kościelnej kasy. Śledczy ujawnili, że duchowny zdeponował pieniądze w TD Bank. Część z nich przeznaczył by uprawiać seks z mężczyznami.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Byli na L4, przyszła kontrola. Nie uwierzysz, co robili na zwolnieniu

Jak informuje Daily Mail, swoich kochanków McLoone poznawał w aplikacji Grindr. Według prokuratury miał na konto Grindra przelewać pieniądze 17 razy. W ten sposób poznał m.in. mężczyznę, któremu przelał 1,2 tys. dolarów gdy ten przebywał w nowojorskim więzieniu.

Archidiecezja Filadelfii wszczęła dochodzenia w sprawie podejrzanej działalności księdza jeszcze w 2018 roku.

- W oczekiwaniu na wynik śledztwa McLoone pozostaje na urlopie administracyjnym. Informacje o jego aresztowaniu zostaną udostępnione wspólnocie parafialnej św. Józefa – napisała w oficjalnym oświadczeniu Archidiecezja.

Najnowsze