Prezes ZUS, Gertruda Uścińska

i

Autor: MATERIAŁY PRASOWE ZUS

Kto nowym ministrem finansów? Znacząca wypowiedź szefowej ZUS

2022-02-09 8:14

W związku z dymisją obecnego ministra finansów Tadeusza Kościńskiego, pojawiły się pierwsze spekulacje, kto zastąpi go na tym stanowisku. W mediach pojawiły się informacje, że szefa resortu zastąpiłaby dotychczasowa szefowa ZUS, prof. Gertruda Uścińska. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" przyznała, że nie wyklucza takiej możliwości.

Kto nowym ministrem finansów? Gertruda Uścińska nie zaprzecza

Nie potwierdzam i nie zaprzeczam – mówi prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska, pytana przez środową "Rzeczpospolitą", czy dostała propozycję objęcia funkcji ministra finansów. Jak pisze gazeta, po tym gdy Tadeusz Kościński, dotychczasowy minister finansów, zrezygnował w poniedziałek ze stanowiska, biorąc na siebie odpowiedzialność za niedociągnięcia w Polskim Ładzie, ruszyła giełda nazwisk kandydatów na jego następcę.

ZOBACZ Polski Ład. „Naprawiamy jego nieścisłości” – zapewnia minister finansów [WYWIAD]

EKG 2021: Gertruda Uścińska. Prezes ZUS wprost: Czy będziemy harować do śmierci?

Niedługo zostanie wybrany nowy minister finansów

Dziennik przypomina, że wedle zapewnień Radosława Fogla, wicerzecznika Prawa i Sprawiedliwości, nazwisko ministra finansów mamy poznać w ciągu kilku, maksymalnie kilkunastu dni. Rząd ma też rozważać już kilka kandydatur, jednak nic nie jest jeszcze przesądzone. W czasie wtorkowego wywiadu dla Radia Zet Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju i technologii, pytana o kandydaturę prof. Gertrudy Uścińskiej, aktualnej prezes ZUS, stwierdziła: „Przez ostatnie dwa lata pani profesor pokazała dużą systematyczność i zaangażowanie” - czytamy.

"Rz" pisze, że zapytała u źródła o potwierdzenie tych informacji. "Dzisiaj nie obejmuję stanowiska ministra finansów" – powiedziała „Rzeczpospolitej” prof. Gertruda Uścińska. Pytana, czy dostała taką propozycję od premiera Morawieckiego, odpowiedziała: "Nie potwierdzam i nie zaprzeczam". (PAP)

Sonda
Czy Polski Ład póki co się sprawdza?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze