Luksusowy jacht

Kulczykowie sprzedają jacht. Cena wyjściowa... pół miliarda złotych! [GALERIA]

2022-09-29 14:19

Sebastian i Dominika Kulczyk sprzedają łódź Phoenix 2 - luksusowy jacht wart jest129 mln euro, czyli ponad pół miliarda złotych. Phoenix 2 Kluczykowie odziedziczyli po zmarłym ojcu Janie Kulczyku. Jacht ma 90 metrów długości, a na jego pokładzie znajdują się m.in. trzy baseny i lądowisko dla śmigłowców. Wynajęcie go na tydzień w sezonie letnim kosztowało 1 mln euro.

Ekskluzywny jacht

Phoenix 2 powstała 12 lat temu w Niemczech. Na pokładzie jednostki o długości 90 metrów są m.in. trzy baseny, ogród zimowy czy lądowisko dla helikopterów. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", jej tygodniowy wynajem w sezonie letnim kosztował 1 mln euro. Łódź została kupiona najprawdopodobniej przez samego Jana Kulczyka. Miliarder, który zmarł w 2015 r., miał sprawić sobie w ten sposób prezent na 60. urodziny. Informacja ta jednak nigdy nie została potwierdzona.

Odziedziczony przez dzieci Jana Kulczyka jacht rzadko był wykorzystywany przez właścicieli. Wynajmowany pływał głównie po Karaibach oraz Morzu Śródziemnym. Jak informuje "GW", teraz został wystawiony na sprzedaż przez firmę Burgess. Cena to 129 mln euro, czyli ponad 500 mln zł. Sebastian Kulczyk i jego siostra Dominika jako rodzeństwo zajmowali po śmierci ojca pierwsze miejsce w zestawieniu najbogatszych Polaków magazynu "Forbes". W 2018 r. ogłosili, że rozdzielą majątek. W ubiegłym roku Sebastian Kulczyk zajął 6. miejsce na liście najbogatszych "Forbesa". Jego majątek był wyceniany na 6,4 mld zł. 

Sonda
Czy posiadanie superjachtu w dzisiejszych czasach jest moralne?
Forum w Karpaczu 2022: Aleksandra Wilk

Jedni sprzedają jachty, inni gaszą w domach światła. 

Posłuchaj, jak przed trudną zimą oszczędzają Polacy i CO MÓWIĄ o rządzie.

Listen to "Tak oszczędzają Polacy. Siedzą W ZIMNIE, po ciemku i jedzą SUCHY chleb! Ludzie wyjdą na ULICE!" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze