blik

i

Autor: Shutterstock blik

“Kup teraz, zapłać później”. Usługa ma pojawić się w Bliku

2022-07-10 6:30

Usługa “Kup teraz, zapłać później” zdobyła popularność podczas pandemii COVID-19. Wielu Polaków zostało zmuszonych do tymczasowego wstrzymania się od pracy z powodu wysokiej zachorowalności, przez co ucierpiały ich finanse. Naprzeciw oczekiwaniom konsumentów firmy zdecydowały się wprowadzić usługę kupna z możliwością ratalnej spłaty, co bardzo przypadło Polakom do gustu. Taka forma w dalszym ciągu funkcjonuje w wielu sklepach online. Niespodziankę przygotował także Blik, gdzie już niebawem pojawi się opcja “kup teraz, zapłać później”. Polacy już nie mogą się doczekać.

“Kup teraz, zapłać później”. Usługa zyskuje na popularności, a już wkrótce pojawi się w Bliku

Operator Blika poinformował o rekordowych płatnościach użytkowników i rosnącymi przychodami. Zapowiedział, że przy pomocy Bika Polacy będą mogli korzystać z odroczonych płatności. 

Popularna usługa odroczonych płatności (z ang.: “Buy now, pay later”) już niedługo zagości w smartfonach wielu Polaków, którzy posiadają aplikację bankową z opcją płatności BLIK. Polski Standard Płatności już wcześniej planował wprowadzenie takiej formy płatności, jednak obecnie wniosek o rozszerzenie działalności Blika o BNPL leży już na biurku UOKiK. Jak poinformował Dariusz Mazurkiewicz, prezes PSD, podczas konferencji, przedsiębiorstwo skupi się na rozbudowie płatności bezkontaktowych, a także wprowadzi nową usługę. 

W najbliższym czasie skupimy się na rozbudowie płatności contactless, wprowadzaniu kolejnych innowacyjnych usług, w tym z kategorii „Buy-now-pay-later”, dalszej edukacji płatniczej rynku w obszarze bezpieczeństwa płatności, a także rozszerzeniu naszej działalności poza granicami Polski. Będzie to możliwe między innymi dzięki współpracy z bankami, lokalnymi i globalnymi dostawcami płatności oraz dostępnymi na rynku fintechami - powiedział Dariusz Mazurkiewicz.

Kongres 590 - Grzegorz Piechowiak, Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Blik z rekordowymi płatnościami

Jak podał Polski Standard Płatności, na podstawie podsumowanych wyników z 2021 r, przychody wzrosły o 60 proc. (z 70 mln do 112 mln zł), liczba transakcji o 80 proc. (do 763 mln), a wartość transakcji o 82 proc. (do 103 mld). Pod koniec 2021 r. użytkownicy banków Alior, ING, Millenium, mBank, PKO Bank Polski i Santander Bank Polski dokonali 2,8 mln płatności zbliżeniowych. 

Sonda
Czy znasz kogoś, kto został oszukany "na BLIKA"?
Najnowsze