Żubrówka, Soplica, Bols, Absolwent znowu są polskie

i

Autor: AP, Akradiusz Ziółek/East News

Kupując je, nie wspierasz Putina. Polska firma wykupiła popularne wódki!

2022-02-26 15:04

Polska grupa Maspex zakończyła przejęcie aktywów Roust Corporation, tym samym kupując spółkę CEDC International oraz B2b Wine&Spirits. Oznacza to w praktyce tyle, że popularne marki wódek Żubrówka, Soplica, Absolwent i Bols znowu są w rękach polskiego kapitału. To ważna informacja w kontekście protestów konsumenckich, w których zachęcano do bojkotu produktów przynoszących zyski rosyjskiemu kapitałowi.

Polska firma Maspex repolonizuje marki Żubrówka, Soplica, Absolwent i Bols

Przejęcie CEDC przez Maspex rozpoczęło się jeszcze w listopadzie (o czym pisaliśmy tutaj), jednak tak duża operacja wymaga czasu. Zbiegiem okoliczności (lub nie) do ostatecznego sfinalizowania transakcji doszło w trakcie wojny na Ukrainie. W tym samym czasie na Rosję nakładane są sankcje, a wielu konsumentów zapowiada bojkot rosyjskich produktów. Jednak przynajmniej w przypadku części alkoholi, nie ma już powodów do obaw.

- Na początku bieżącego tygodnia została podpisana finalna umowa. Ostatnią formalną czynnością była zmiana zarządu i objęcie operacyjnej kontroli nad CEDC, co nastąpiło w dniu wczorajszym. Nasze portfolio powiększyliśmy o kolejne kultowe polskie marki - poinformowała rzeczniczka prasowa Maspex Dorota Liszka.

Wzruszające słowa Zełeńskiego! "Nasza ziemia, nasz kraj, nasze dzieci..."

Kupując te marki nie wspierasz rosyjskiego kapitału

CEDC to lider na polskim rynku wódki (47 proc. udziału), oraz największy importer w kraju. Dzięki przejęciu przez Maspex polska marka z 500-letnią tradycją, czyli Żubrówka, wróciła w ręce polskiego kapitału, a razem z nią Soplica, Absolwent i Bols. Maspex nabył również prawa do dystrybucji w Polsce m.in. win Frontera, Barefoot, Caro Rossi, Gancia oraz alkoholi kolorowych, takich jak Glenfiddich, Grant's, Tullamore D.E.W., Metaxa, Jagermeister, Campari, Cointreau, Aperol i Remy Martin.

W związku z wybuchem wojny na Ukrainie, w mediach społecznych zaczęły pojawiać się oddolne inicjatywy "wprowadzanie samemu sankcji", poprzez bojkot rosyjskich produktów, w tym alkoholi. Dzięki przejęciu CEDC przez Maspex, liczba marek związanych z rosyjskim kapitałem znacznie się zmniejszyła.

Sonda
Czy sankcje pomogą zatrzymać działania W. Putina?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze