Papież Franciszek

i

Autor: Santiago Mejía LC/cathopic.com

Kuria stawia wieżowiec w centrum Warszawy. „Otrzymaliśmy zgodę od papieża”

2022-02-17 18:33

Sprawa kościelnej inwestycji Roma Tower znalazła się na ostatniej prostej. Po dwóch latach wojewódzki konserwator zabytków zakończył postępowanie Inwestycji, który nie sprzeciwił się inwestycji. Wieżowiec ma powstać na gruntach kościelnych. Budynek miałby powstać na rogu Nowogrodzkiej i Emilii Plater, niedaleko hotelu Marriott. Pełnomocnik Archidiecezji Warszawskiej, mec. Artur Nowicki w rozmowie z "Wprost" powiedział, że aby Roma Tower powstał potrzebna była zgoda samego papieża.

170-metrowy wieżowiec mia powstać na działce należącej niegdyś do Archidiecezji Warszawskiej, a teraz do spółki PW sp. z o.o. - współkontrolowanej przez dewelopera BBI Development. To samo centrum Warszawy, zbieg ulic Emilii Plater i Nowogrodzkiej, nieopodal Dworca Centralnego.

W bezpośredniej okolicy znajdują się zachowane przedwojenne kamienice i kościół pw. św. Piotra i Pawła. Wieża przeznaczona pod biura i handel ma mieć powierzchnię 62 tys. mkw.

Piękna architektura. Domy mazurskie we wsi Lellowo

Szereg zgód

Pełnomocnik Archidiecezji Warszawskiej, mec. Artur Nowicki w rozmowie z "Wprost" powiedział, że misją Kościoła nie jest oczywiście budowanie wieżowców i Kościół wieżowców nie buduje. Natomiast sposób gospodarowania majątkiem, a więc tym, co Kodeks prawa kanonicznego nazywa „dobra doczesne Kościoła”, służyć ma misji Kościoła.

Dodał, że uzyskano szereg zgód na przeprowadzenie inwestycji. "Konieczna była nawet zgoda papieża, którą również otrzymaliśmy" - powiedział w rozmowie z "Wprost" Nowicki.

Sonda
Oglądasz "Nasz nowy dom"?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze