Kursy walut 01.12.2021: Złoty zyskuje!

2021-12-01 9:17
Banknoty
Autor: Shutterstock

Rynkowe kursy walut 1 grudnia 2021 roku wskazują na powolne podnoszenie się złotówki. Euro o godzinie 7:30 kosztowało 4,65 zł. Dolar amerykański kosztował 4,10 zł. Za Franka szwajcarskiego, w którym wielu Polaków spłaca kredyty zapłacićtrzeba 4,46 zł a funt brytyjski osiągnął wartość 5,47 zł.

Pierwszy dzień grudnia okazał się dobry dla złotówki. Polska waluta zyskuje wobec wszystkich głównych walut zagranicznych. Mimo to, wartość złotego wciąż jest niższa niż jeszcze kilka miesięcy temu. Podczas gdy PLN idzie w górę, spada euro. Zmiana wynosi -0,74. Kurs euro wobec złotówki to 4,65 zł. Spada także funt szterling (-073), który obecnie kosztuje 5,47 zł. Frank szwajcarski, waluta ważna dla wielu polskich kredytobiorców, również traci w tempie -0,72 proc i płacimy za niego obecnie 4,46 zł. Odrobinę wolniej spada wartość dolara amerykańskiego. UST spada w tempie -0,49 proc. a Polacy płacą za niego dziś 4,10 zł.

Rząd wprowadza Tarczę Antyinflacyjną. Ile Polacy zaoszczędzą?

Co ogólnie wpływa na kurs walut? Są to na pewno: tempo wzrostu gospodarki, poziom stóp procentowych i poziom inflacji to tzw. fundamentalne czynniki wpływające na kurs waluty. Zrównanie popytu i podaży na daną walutę określa nam poziom kursu walutowego. Warto pamiętać, że zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, kantory mogą dowolnie ustalać kursy kupna i sprzedaży walut. Muszą jednak zamieścić w widocznym miejscu tablicę z aktualnym cennikiem i regulaminem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze