Kurs walut 30.11.2021. Złoty mozolnie się odbija

2021-11-30 9:42
banknoty
Autor: Materiały prasowe

Kurs walut 30.11.2021 po godzinie 9 rano. Euro (EUR) kosztuje 4,6678 zł (PLN), dolar (USD) 4,1170 zł, frank szwajcarski (CHF) 4,4740, funt brytyjski (GBP) 5,4899 zł. Polski złoty jest więc w lepszej sytuacji niż wczoraj, co może dziwić, biorąc pod uwagę, że przez nowy wariant koronawirusa tracą waluty z rynków wschodzących. Dziś może dojść do sporych wahań ze względu na najnowsze dane inflacyjne.

Kurs walut 30.11.2021. Złoty odbija się od dna

Złoty we wtorek rano zaliczył odbicie wysokości około czterech groszy. Trudno jednak powiedzieć, jak długo tendencja wzrostowa się utrzyma. Kurs złotego będzie zależne od danych o inflacji, które poda dzisiaj GUS. Według prognoz może wynieść nawet 7,6 proc., a to prawdopodobnie oznaczałoby kolejny spadek wartości polskiej waluty. Wiele zależy również od doniesień związanych z nowym wariantem koronawirusa.

Rząd wprowadza Tarczę Antyinflacyjną. Ile Polacy zaoszczędzą?

Negatywnie na kurs złotego może zadziałać również fakt, że Rada Polityki Pieniężnej i bank centralny zapowiedziały zacieśnianie polityki walutowej, ale nie poszły za tym realne działania. Jeśli faktycznie zakończy się jedynie na wypowiedziach, złoty dalej będzie tracił na rynku walut.

Ratunkiem dla polskiej waluty może być tarcza antyinflacyjna. Dziś odbędzie się posiedzenie Rady Ministrów, w trakcie którego zostanie omówione czasowe obniżenie akcyzy na paliwo, czy nośniki energii. Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rozwiązania zostaną wdrożone jeszcze w grudniu, co wprowadziłoby optymizm względem złotego. Na tym samym posiedzeniu rządu będzie poruszany temat ustawy antylichwiarskiej, co również może wpłynąć na kurs polskiej waluty.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze