Kwarantanna narodowa. Co oznacza, kiedy będzie wprowadzona? Czy zamkną ludzi w domach?

i

Autor: Pixabay.com Kwarantanna narodowa. Co oznacza, kiedy będzie wprowadzona? Czy zamkną ludzi w domach?

TOTALNY LOCKDOWN w Polsce. JEST rozporządzenie. Jakie zasady kwarantanny narodowej?

2020-11-23 12:57

Narodowa kwarantanna, czyli lockdown w Polsce. Znamy zasady. Potężne ograniczenia w przemieszczaniu się, zakaz wesel i komunii, spotkania jedynie w wąskim gronie i nowe zasady działania urzędów. To właśnie podstawowe założenia zasad narodowej kwarantanny, którą może wprowadzić rząd. Właśnie pojawił się projekt odpowiedniego rozporządzenia. Zobacz, co będzie oznaczać totalny lockdown.

Narodowa kwarantanna w Polsce. Godzina policyjna, zakaz wychodzenia z domów i zakupy tylko on-line? Na szczęście, póki co, rząd nie przewiduje aż tak daleko idących obostrzeń. Jednak ze względu na dziesiątki tysięcy nowych zakażeń COVID-19 każdego dnia w Polsce, rząd Mateusza Morawieckiego przygotował projekt pełnego lockdownu, czyli właśnie kwarantanny narodowej w związku z pandemią koronawirusa.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Nowe emerytury od 1 grudnia 2020! ZUS zawiesza i wstrzymuje wypłaty rent i emerytur

Projekt rozporządzenia o kwarantannie narodowej zakłada, że wychodzenie z domu byłoby możliwe tylko do pracy, lekarza, po zakupy, w celach bytowych i religijnych, zaś w godzinach 8–16 przemieszczanie się małoletnich do ukończenia 16. roku życia będzie mogło odbywać wyłącznie pod opieką osoby sprawującej władzę rodzicielską, opiekuna prawnego albo innej osoby dorosłej.

SPRAWDŹ KONIECZNIE: Biedronka - promocje od 23.11. Ziemniaki 60 groszy, soki gratis, DARMOWY ekspres do kawy [GALERIA]

Zmianom ma też ulec organizacja jakichkolwiek imprez czy spotkań, nawet prywatnych. Zakłada się możliwość organizacji tylko imprez i spotkań do 5 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie. Jak zaznaczono w projekcie, limit osób nie dotyczy osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących. Całkowicie za to zakazano by chociażby wesel, komunii i konsolacji. Wydarzenia sportowe odbywałyby się bez udziału publiczności, a targi i inne tego typu wydarzenia zbiorowe wyłącznie on-line.

Sonda
Czy uważasz, że zarobki w Polsce powinny być jawne w przypadku wszystkich - zarówno pracujących jak i emerytów i rencistow?

Podobnie jak ma to miejsce teraz, od poniedziałku do piątku obowiązywać miałyby godziny dla seniorów (10-12), zaś w galeriach handlowych mogłyby działać tylko wybrane sklepy, a limit zagęszczenia klientów wynosiłby jedną osobę na 20 m.kw. Przewiduje się także, że w urzędach administracji publicznej kierownicy i dyrektorzy polecaliby pracownikom wykonywanie pracy zdalnej. Wyjątkiem miałyby być jednostki organizacyjne sądów i prokuratury.

Masło za darmo w Lidlu. Nowa promocja!

Zobacz! Wielka Gala rozdania Złotych Laurów! BĄDŹCIE TAM Z NAMI!

Więcej na gala.superbiznes.se.pl

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze