Dobre z lasu

i

Autor: Dobre z lasu/Facebook Dobre z lasu

Lasy Państwowe otworzą swoje sklepy. Co tam kupisz?

2021-08-06 13:29

Lasy Państwowe planują wrócić do pomysłu otworzenia sieci sklepów z dziczyzną. Jak czytamy w Pulsie Biznesu, spory wpływ na decyzję miało zajęcie stanowiska dyrektora przez Józefa Kubicę. Do tej pory działał jeden sklep w Warszawie i to z niemałymi sukcesami. W sieci "Dobre z lasu" kupimy m.in. dziczyznę, miody, grzyby, czy zioła. Wygląda jednak na to, że na samych sklepach się nie skończy. Lasy Państwowe będą prowadzić również bistra i hotele. W planach jest otworzenie placówek w Katowicach, Krakowie i Szczecinie.

Lasy państwowe otworzą sieć sklepów, w której zaoferują m.in. dziczyznę

Lasy Państwowe planowały otworzenie sieci sklepów jeszcze za kadencji dyrektora Konrada Tomaszewskiego. Jak jednak podaje Puls Biznesu, gdy jego miejsce zajął Andrzej Konieczny, temat ucichł. W końcu wrócił do łask, gdy na dyrektorskim stołku zasiadł Józef Kubica. Co ważne, sieć miała nie tylko promować produkty z polskich lasów, ale także przynosić zyski. Do tej pory funkcjonował jeden sklep, w Warszawie, który był projektem pilotażowym. Jak się okazało, udanym.

ZOBACZ: PiS chce sprywatyzować lasy?! Opozycja bije na alarm

WŚCIEKŁY DZIK rozszarpał na strzępy nogę przechodnia! PADŁY STRZAŁY! Dramatyczne chwile w Zabrzu

Sklep otworzył nawet platformę online, prowadzono również konto na Instagramie reklamujące inicjatywę. Mimo iż był to projekt państwowy, wyglądał równie profesjonalnie co inicjatywa prywatna. Nowy szef Lasów Państwowych chce kontynuować projekt i planuje otworzyć kolejne sklepy. Jak pisze Puls Biznesu, wstępne plany dotyczą Katowic, Krakowa i Szczecina, choć wiele zależy od potencjału turystycznego danego regionu. Działalność może zostać rozszerzona również o bistra i hotele.

Co można kupić w sklepach Lasów Państwowych?

Sklep Dobre z Lasu znajduje się przy ulicy Grójeckiej w Warszawie, tuż obok budynku Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych. Oprócz lokalu stacjonarnego, funkcjonuje również wcześniej wspomniany sklep online. Na stronie możemy znaleźć produkty podzielone na dwanaście kategorii: przetwory mięsne, wędliny, mięso, przetwory, herbaty i zioła, grzyby, miody, suplementy, syrop, soki i napoje, przekąski oraz inspiracje prezentowe (gotowe zestawy na prezent). 

Sonda
Robiłeś zakupy w sklepie lasów państwowych?

Oczywiście jednym ze sztandarowych produktów sklepu Lasów Państwowych jest dziczyzna, która nie jest częstym gościem na współczesnym polskich stołach. W ofercie znajduje się mięso z dzika, sarny i jelenia. Przykładowo, w sklepie online kupimy kark z jelenia (39 zł/kg), czy mrożone burgery z dzika (39 zł/kg). Kupić możemy również wędliny, np. baleron z dzika (59 zł za kilogram), czy kabanosy z jelenia (88 zł/kg).

Dobre z lasu

i

Autor: Dobre z lasu/Facebook Dobre z lasu

Dobre z lasu oferuje też grzyby, np. borowiki marynowane (16 zł/200g) bądź gąskę zielonkę marynowaną (20 zł/320 ml). Z kolei za sok z brzozy 270 ml zapłacimy 5 zł i 6 zł za lemoniadę pigwową z miętą 330 ml. Za nektar z malin 300 ml trzeba zapłacić 12 zł oraz 8 zł za 150ml syropu z jeżyny leśnej. W ofercie znajdziemy również suplementy z naturalnych składników, np. Ksylitol w tubie 400g. Nie brakuje również ciekawostek, takich jak ciastka żołędziowe (9 zł/100 g), czy przysmaku z czosnku niedźwiedziego (15 zł za sztukę).

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze