Lekarz, szpital

i

Autor: Pixabay 27-letni Filip zmarł w szpitalu w Olsztynie, po tym jak został zraniony nożem na osiedlu Jaroty.

Lekarz z Warszawy ujawnia, dlaczego służbę zdrowia czeka katastrofa!

2020-11-02 11:54

Coraz więcej szpitali w kraju zgłasza brak personelu medycznego. Jednocześnie resort zdrowia potwierdził w poniedziałek 15 578 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Dr Paweł Basiukiewicz ze Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim wskazuje na niedrożność szpitali i tłumaczy, co zrobić, aby służba zdrowia stanęła na nogi.

- Lekarz, czy szerzej - personel medyczny, który jest bezobjawowy powinien zajmować się chorymi niezależnie od wyniku testu PCR - mówi w rozmowie z Super Expressem dr Paweł Basiukiewicz. Teza wydaje się bulwersująca, jednak lekarz przekonuje, że personel medyczny przebywający na kwarantannie, albo izolacji musi wrócić do pracy. - Gros z nich to osoby bezobjawowe, a zgodnie z prawem, musimy poddawać je izolacji. Tylko w mojej placówce, kilkanaście osób przebywa na kwarantannie - mówi Basiukiewicz.

Gigantyczna kolejka do testów na koronawirusa w Skawinie

Lekarz twierdzi, że musimy zaakceptować ryzyko wiążące się z tym, że pacjentem może opiekować się osoba z potwierdzonym wynikiem testu na koronawirusa, pod warunkiem, że przechodzi chorobę bezobjawowo. - Personel medyczny bezobjawowy nie powinien być testowany w tej chwili. Efektem wykonania takiego testu jest tylko odsunięcie od pracy. Nie ma oficjalnych zaleceń, żeby wykonywać testów na obecność koronwirusa u bezobjawowego personelu - twierdzi Basiukiewicz. - Musimy zrównoważyć ryzyko i dopuścić do pracy osoby niezależnie od wyniku testu, akceptując teoretyczną możliwość przeniesienia infekcji jednocześnie zapewniając pomoc najciężej chorym. Takie działanie w ramach powinno być wprowadzone w trybie nagłym - dodaje.

Sonda
Czy lekarz z pozytywnym wynikiem na koronawirusa, który przechodzi chorobę bezobjawowo, powinien być dopuszczony do pracy z pacjentami?

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Spółki skarbu państwa zbudują szpitale polowe

Dla przykładu - rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku podała w czwartek PAP, że od kilku dni w USK - z różnych powodów - jest łącznie nieobecnych w pracy około trzystu pracowników, w tym ok. 178 osób różnego personelu, ok. 60 lekarzy, 20 pracowników administracji, ok. 50 osób jest na kwarantannie.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Tekst sponsorowany