Czy inne sieci również rzetelnie będą informować o obniżkach?

i

Autor: Pixabay.com Czy inne sieci również rzetelnie będą informować o obniżkach?

Limity cen wybranych produktów. Jest decyzja władz

2022-01-12 20:09

Inflacja szaleje na całym świecie. Niestety, nie omija i Europy. W Polsce wprowadzana jest Tarcza Antyinflacyjna, która ma złagodzić skutki inflacji. W ramach tarczy znalazło się między innymi wprowadzenie zerowego podatku VAT na produkty żywnościowe dotychczas objęte podatkiem w wysokości 5 proc. Tymczasem można pójść jeszcze o krok dalej i wprowadzić... limity cenowe na wybrane produkty żywnościowe. Na taki krok decydują się władze Węgier.

Inflacja 2022. Ceny idą w górę. Tymczasem jest na to sposób?!

Inflacja 2022 osiąga rekordowe poziomy. Z problemem inflacji zmaga się nie tylko Polska, ale i inne kraje Europy. Każdy szuka sposobu na złagodzenie skutków rozpędzonej inflacji. Na przykład Węgry od 1 lutego wprowadzą limity cen na sześć produktów spożywczych. Wiadomość taką ogłosił premier tego kraju Viktor Orban. Według niego, ceny mają wrócić do poziomu z 15 października. Chodzi o sześć produktów:

  • Cukier granulowany;
  • Mąka pszenna;
  • Olej słonecznikowy;
  • Udziec wieprzowy;
  • Pierś z kurczaka;
  • Mleko krowie 2,8 proc. UHT.

Węgry zmagają się z inflacją na poziomie 7,4 proc. Narodowy Bank Węgier od czerwca 2021 roku podnosi stopy procentowe. To jednak nie spodobało się Orbanowi, który ogłosił zamrożenie oprocentowania kredytów hipotecznych na poziomie z października. Teraz wprowadza limity cen na najistotniejsze dla ludzi produkty spożywcze. Czy na podobny ruch zdecydują się i polscy rządzący? W Polsce inflacja może niebawem osiągnąć poziom dwucyfrowy. Przypominamy, że bezpieczny próg inflacji to 2,5 proc. Zatem gołym okiem widać, że wyraźnie go przekroczyliśmy, zbliżając się inflacją do 9 proc. w grudniu 2021 roku.

Tańczące z promocjami 11.01.2022
Sonda
Dodatek osłonowy to dobry pomysł na walkę z inflacją?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze