cukier

i

Autor: Andrzej Woźniak / Super Express

Dobra wiadomość

Limity na cukier to już przeszłość. Powoli spada też cena

2022-09-16 14:19

Wreszcie dobra wiadomość dla klientów. Kolejne sklepy znoszą limity na zakup cukru. To nie koniec – powoli spada też jego cena, chociaż nie wróciła do poziomu sprzed wybuchu paniki na rynku. Jeszcze niedawno za cukier płaciliśmy nawet 10 zł. Dla przypomnienia, zanim wpadliśmy w szał zakupów, cukier kosztował niecałe 3 zł.

Cukier - limity sprzedaży

Limity na zakup cukru sklepy zaczęły wprowadzać w lipcu 2022, kiedy to coraz trudniej było go znaleźć na półkach sklepowych. Jako pierwsza ograniczenie sprzedaży cukru wprowadziła Biedronka, później Netto, Aldi i kolejne wielkie sieci. Najczęściej jednorazowo można było kupić maksymalnie 10 kg cukru, a UOKiK ostrzegał że bezpodstawna reglamentacja produktów w sklepach jest wykroczeniem. Sieci odpowiadały, że wprowadzenie ograniczeń było konieczne, bo po kilogramy cukru ruszyli nie tylko klienci indywidualni, ale także właściciele małych sklepów. Wtedy też mocno w górę poszybowała cena, kilogram cukru kosztował nawet 10 zł. Dziś cukier kosztuje zazwyczaj w granicach 5-6 zł.

Tańczące z Promocjami 15.09.22

Sieci znoszą ograniczenia na zakup cukru

Teraz, gdy sytuacja z dostępem cukru zdecydowanie się poprawiła sklepy znoszą ograniczenia w sprzedaży. Limit na cukier zniosły już sieci sklepów Biedronka oraz Carrefour. "Stabilizacja sytuacji rynkowej i uzupełnienie do odpowiedniego poziomu zapasu w sklepach pozwoliła nam na zniesienie od 7 września wcześniejszego limitu na zakup cukru" - poinformowała Biedronka w odpowiedzi na pytania money.pl.

Zobacz też: Polacy rzucili się na cukier. Sklepy odnotowały rekordową sprzedaż

W sklepach sieci cukier kupimy za 4,99 zł/kg. Kolejną siecią, która zniosła reglamentację jest Stokrotka, gdzie aktualna cena za 1 kg cukru białego to 5,29 zł. Limity nie obowiązują już też w sieci Carrefour.

Ze zniesieniem ograniczeń wstrzymuje się Netto.

- W naszej sieci limit na zakup cukru wciąż obowiązuje, cały czas widzimy realne zagrożenie zakupami hurtowymi, a chcemy, by cukier dostępny był dla jak najszerszego grona klientów detalicznych - tłumaczy Patrycja Kamińska z Netto, cytowana przez "Fakt".

Sonda
Czy zrobiłeś zapasy cukru?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze