Benzyna o 29,2%

i

Autor: shutterstock

Litr benzyny za 7 zł. To możliwe. Ceny paliwa galopują

2021-10-18 11:05

Ceny benzyny zdaniem analityków jeszcze wzrosną. Mogą przebić kolejną psychologiczną barierę, po przekroczeniu 6 zł za litr. Eksperci nie wykluczają, że niedługo za litr benzyny będziemy musieli zapłacić krocie. Politycy opozycji apelują o obniżenie akcyzy i zmniejszenie marży na stacjach Orlenu. Zdaniem analityka energetycznego Wojciecha Jakóbika trzeba liczyć się z tym, że cena paliwa może jeszcze w tym roku dobić do 7 zł za litr - informuje RMF FM.

Analityk nie widzi szans na zahamowanie podwyżek cen paliwa, skoro na całym świecie w związku z kryzysem energetycznym ceny paliwa szybują. Ceny paliwa jak na razie przekroczyły cenę 6 zł, co jest już rekordowym wynikiem m.in. w całej historii pomiarów analityków z e-petrol. Z analizy portalu wynika, że dotąd najwyższa cena za litr benzyny była wiosną 2012 i 2013 roku oraz latem 2013 roku.

Politycy PSL zaapelowali do rządu i Orlenu.

Policjanci zatrzymali seryjnego złodzieja paliwa

Ludowcy chcą, żeby rządzący obniżyli akcyzę, a polski gigant paliwowy marżę na swoich stacjach benzynowych. - Chcielibyśmy zaproponować i zachęcić rządzących do tego, żeby obniżyć zarówno akcyzę, jak i marżę, którą nakłada na paliwo narodowy koncern paliwowy, jakim jest PKN Orlen – mówili na konferencji prasowej politycy PSL.

Sonda
Czy irytuje Cię to, że ceny paliw tak szybko rosną?

Jarosław Sellin w rozmowie w RMF FM powiedział, że rząd nie rozważa obniżenia akcyzy na paliwo. - Akcyza to jest bardzo istotny dochód do budżetu państwa, który służy wielu programom społecznym, m.in. 500 plus, podniesieniu płacy minimalnej - mówił Sellin. 

QUIZ: "Dzieciństwo w PRL". Czy na pewno to pamiętasz?

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze