zamknięta restauracja

i

Autor: Tomasz Golla/SUPER EXPRESS zamknięta restauracja

Lockdown w Polsce aż do czerwca? Premier mówi wprost!

2021-02-05 12:58

Jeszcze kilka miesięcy w zawieszeniu, z zamkniętymi biznesami. Czy taka jest perspektywa zamkniętych branż, których każdy dzień lockdownu przybliża do bankructwa? Niestety. Premier powiedział w telewizji wPolsce.pl, że o wprowadzeniu „Nowego Ładu” będzie można myśleć w maju lub czerwcu.

Restauracja zamieniona w...studio telewizyjne. To sposób na lockdown!

Takie słowa padły w sytuacji, kiedy np. restauratorzy mówią już o ostatniej chwili na otwarcie swoich biznesów. Odmrażanie w maju lub czerwcu oznacza dla nich jedno: bankructwo. Ich środki na utrzymywanie zamkniętych lokali i ich niepracujących pracowników są już niemal zerowe. Desperacja tych przedsiębiorców sięgnęła już szczytu, dlatego otwierają lokale nie zważając na kary. Decyzje na temat przedłużania lub luzowania restrykcji są przedstawiane opinii publicznej mniej więcej co pół miesiąca. Właśnie odetchnęły z ulgą sklepy w galeriach handlowych oraz te wielkopowierzchniowe. Hotele, jak można wywnioskować z nieoficjalnych informacji, mają szansę ruszyć od 15 lutego.Takie branże jak gastronomia czy fitness nadal są zmuszone płacić za najem zamkniętych lokali i wypłacać pensje swoim niepracującym pracownikom, nie mogąc liczyć na pomoc rządu.

PILNE! Odmrażanie gospodarki. Hotele, kina i teatry otwarte od 12 lutego [WIDEO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze