Leroy Merlin

i

Autor: JordySchaap

Lockdown w Polsce. Czy sklepy budowlane będą czynne?

2020-11-05 6:47

Lockdown w Polsce. Czy czynne będą sklepy remontowo-budowlane takie jak Castorama, Obi, Praktiker Leroy Merlin? Od soboty 7 listopada br. galerie handlowe w dużej części będą zamknięte. Natomiast wciąż czynne będą sklepy budowlane, jednak zakupy tam będą odbywały się według nowych zasad. Zobacz, co się zmieni.

Gen. Skrzypczak: Stan wyjątkowy jest konieczny! Pandemia i protesty wymykają się spod kontroli [Super Raport]

Walka z koronawirusem trwa. Rząd wprowadza lockdown na handel. Są jednak pewne wyjątki. Otwarte pozostają sklepy z artykułami remontowo-budowlanymi. Jednak i tam od 7 listopada będą obowiązywały nowe obostrzenia. W mniejszych sklepach o powierzchni do 100 mkw. będzie mogła przebywać 1 osoba na każde 10 mkw., a w sklepach dużych, takich jak większość sieciowych marketów budowlanych) powyżej 100 mkw. pozostaje 1 osoba na każde 15 mkw. Cały czas podczas zakupów obowiązuje zasłanianie nosa i ust. Osoby niestosujące się do tego wymogu, poza osobami zwolnionymi na mocy obowiązujących przepisów prawa, nie powinny być obsługiwane.

Zobacz: Lockdown w Polsce. Co będzie czynne w galeriach handlowych?

Statystyki pokazują, że sklepy budowlane w czasie lockdownu mogą spodziewać się większego ruchu. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez agencję badawczą Inquiry w okresie 20 lutego - 19 marca Castorama zanotowała zwiększenie liczby klientów o 6,2 proc, a Obi o 5,7 proc.

Z pandemią koronawirusa walczymy od marca. Teraz sytuacja się pogarsza z dnia na dzień. Tylko w środę zanotowano około 25 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Dlatego rząd decyduje się na kolejne restrykcje, a wśród nich znalazły się galerie handlowe, w których to często działa market remontowo-budowlany.. Pamiętajmy o zasadzie DDM: dystans, dezynfekcja, maseczka. 

Przeczytaj: Lockdown - czy IKEA będzie czynna?

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Tekst sponsorowany