Mateusz Morawiecki. Jarosław Gowin. Konferencja dotycząca kolejnych obostrzeń

i

Autor: TWITTER Mateusz Morawiecki. Jarosław Gowin. Konferencja dotycząca kolejnych obostrzeń

Lockdown w Polsce. Gowin zdradza koszty miesięcznego zamrożenia gospodarki! SZOKUJĄCE KWOTY

2020-11-12 14:35

Rząd od początku drugiej fali pandemii koronawirusa zapewnia, że robi wszystko, aby zapobiec kolejnemu zamknięciu gospodarki. "To ostateczność" - zapewnia wicepremier Jarosław Gowin. Polityk zdradził też, ile kosztuje zamknięcie polskiej gospodarki na miesiąc. Kwoty są szokujące! Zobacz, jakie jeszcze obostrzenia czekają Polaków.

Jarosław Gowin, wicepremier i minister rozwoju, kategorycznie sprzeciwia się ponownemu lockdownowi w Polsce. Wicepremier pytany na antenie TVP1 o ewentualny lockdown podkreślił, że "zamknięcie gospodarki to ostateczność", a wcześniej rząd powinien zdecydować się np. na "jeszcze drastyczniejsze ograniczenie kontaktów towarzyskich". Szef MRPiT zaznaczył, że zamknięcie polskiej gospodarki na miesiąc kosztowałoby nas wszystkich blisko 100 mld zł. "Pytanie, czy my powinniśmy się w tym momencie decydować na taki ruch - moim zdaniem byłoby to zdecydowanie przedwczesne" - ocenił na antenie. 

ZOBACZ TEŻ: Wystawiłeś fakturę? Nie dostaniesz zasiłku!

Od kilku dni  w mediach pojawiają się informacje, że rząd planuje ponowne zamrożenie gospodarki i wprowadzenie narodowej kwarantanny. Wicepremier zapewnił jednak, że rząd chce uniknąć lockdownu, czy wprowadzania zakazu przemieszczania się, ale decyzje wymagają odpowiedzialności wszystkich obywateli. Do tej pory, według polityka, zostały wyznaczone konkretne wytyczne, a zamknięcie gospodarki nastąpi dopiero wtedy, kiedy wszystkie możliwe środki się wyczerpią. Gowin zdradził, że Polacy mogą spodziewać się kolejnych obostrzeń.

SPRAWDŹ TAKŻE: Przez koronawirusa Polacy popadają w depresję i sięgają po używki! Nie chcą korzystać z pomocy [RAPORT]

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze