LOT wprowadza dobrowolną dopłatę do biletów

2019-11-19 14:23 KaJa
Samolot
Autor: Materiały prasowe Samolot

Coraz więcej mówi się o konieczności ochrony środowiska. Jako ludzkość znaleźliśmy się na progu katastrofy ekologicznej, to już ostatni moment na podjęcie skutecznych działań. Wiele firm ochronę środowiska dopisuje to swoich strategii. Na proekologiczny ruch zdecydowały się także polskie linie lotnicze LOT, przewoźnik wprowadza dobrowolną dopłatę do biletów, która zostanie przeznaczona na projekty związane między innymi z redukcją CO2.

Pasażerowie kupując bilet będą mieli możliwość zadeklarowania dobrowolnej dopłaty. Pieniądze te zostaną przekazane na projekty związane z ochroną środowiska, między innymi na projekty rekompensujące emisję dwutlenku węgla, generowaną przez podróże lotnicze.

Zobacz również: Bezpłatne badania dla osób po 40-tce. W jaki sposób się na nie dostać? Minister rozkłada ręce

To jednak nie wszystko, klienci LOT-u będą mieli możliwość wyliczenia za pomocą specjalnego kalkulatora ślad węglowy swojej planowanej podróży. Jest to suma emisji gazów cieplarnianych przeliczeniu na odległość danej trasy. System sam zaproponuje kwotę dodatkowej wpłaty. Można ją podwyższyć, lub całkiem z niej zrezygnować.

Sprawdź także: Zamiast papierka w sklepie otrzymamy e-paragony. Nowy minister finansów zapowiada rewolucyjne zmiany


- Konsekwentnie wprowadzamy rozwiązania przyjazne środowisku, które obniżają emisję CO2, nie tylko poprzez inwestycje w nowoczesną flotę. W ciągu ostatnich dwóch lat, tylko dzięki zmianom wewnętrznych procedur, w tym wprowadzeniu kołowania na jednym silniku po lądowaniu czy optymalizacji tras lotów, zredukowaliśmy poziom emisji dwutlenku węgla o 7 procent" - powiedział cytowany w komunikacie LOT-u Maciej Wilk, członek zarządu spółki.