Trzecia dawka szczepionki na koronawirusa. Pfizer nie ma wątpliwości

i

Autor: Getty images Trzecia dawka szczepionki na koronawirusa. Pfizer nie ma wątpliwości

Loteria szczepionkowa. Czy można wziąć udział po jednej dawce szczepionki?

2021-06-04 12:26

Od 1 lipca szczepienia drugą dawką przeciw COVID-19 będą odbywały się w dowolnym punkcie. Zachętą do szczepienia ma być loteria Narodowego Programu Szczepień, która zostanie uruchomiona od 1 lipca. Co dwutysięczna osoba przystępująca do loterii wygra 500 zł. Co tydzień będą dwie nagrody po 50 tys. zł, a także hulajnogi elektryczne i vouchery. Co miesiąc będą dwie nagrody po 100 tys. zł, a także samochody hybrydowe, a w finale będą to dwie nagrody po milion złotych oraz samochody hybrydowe. Czy do wzięcia udziału w loterii konieczne jest przyjęcie dwóch dawek szczepionki?

Loteria szczepionkowa: Jakie są nagrody?

Od 1 lipca uruchomiona zostanie loteria Narodowego Programu Szczepień, zrealizuje ją Totalizator Sportowy. Na ten cel zostanie przeznaczone 140 mln zł. Zapowiedziano, że co dwutysięczna osoba przystępująca do loterii wygra 500 zł. Co tydzień będą dwie nagrody po 50 tys. zł, a także hulajnogi elektryczne i vouchery. Co miesiąc będą dwie nagrody po 100 tys. zł, a także samochody hybrydowe, a w finale będą to dwie nagrody po milion złotych oraz samochody hybrydowe.

Mniej więcej co dwutysięczna osoba, która będzie się szczepiła, otrzyma 500 zł. "Co tydzień będą losowane nagrody po 50 tys. zł, do tego różnego rodzaju nagrody rzeczowe: hulajnogi elektryczne, vouchery na paliwo, czy ubezpieczeniowe. Co miesiąc będą też dwie nagrody po 100 tys. zł plus samochód hybrydowy, a w finale dwa razy po 1 mln zł i również samochód hybrydowy" - wymienił szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Loteria szepionkowa: Kto możę wziąć udział?

W loterii Narodowego Programu Szczepień będą mogli uczestniczyć także już zaszczepieni, a nie tylko osoby, które dopiero się zaszczepią.

- Uspokajam (...), ci którzy już się zaszczepili też będą mogli brać udział w loterii, nikt nie zostanie wykluczony - opowiedział pełnomocnik rządu ds szczepień.

Totalizator Sportowy poda szczegóły loterii w połowie czerwca 2021 r. Pytania, na które poznamy odpowiedzi to m.in. czy los na loterię trzeba będzie zdobyć w fizycznym punkcie LOTTO, czy obsługa będzie odbywać się przez internet. Według informacji rządu, chętni do udziału loterii powinni do końca czerwca 2021 r. przyjąć przynajmniej jedną dawkę szczepionki. Oznacza to, że osoby, które nie mogły do czasu startu wydarzenia przyjąć obu dawek - mogą wziąć udział w loterii.

Powstanie loteria Narodowego Programu Szczepień. Na czym będzie polegała?
Sonda
Czy loteria Narodowego Programu Szczepień to dobry sposób na zachęcenie społeczeństwa do szczepień?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze