Wielkie majątki

Luna - dziedziczka ketchupowego imperium. Kim są jej rodzice milionerzy?

2024-02-26 6:48

Luna, czyli Aleksandra Katarzyna Wielgomas, będzie reprezentowała Polskę w konkursie Eurowizji 2024, a internet huczy od plotek. Wiele wskazuje na to, że młoda wokalistka pochodzi z rodziny, która włada imperium w branży spożywczej. Chodzi o firmę polską firmę Dawtona, specjalizującą się w produkcji soków, ketchupów i przecierów.

Kim jest Luna - polska reprezentantka na Eurowizji?

W poniedziałek, 19 lutego, ogłoszono, jaka piosenka będzie reprezentować Polskę na konkursie Eurowizja 2024. Luna, czyli Aleksandra Wielgomas, zaśpiewa na Eurowizji "The Tower". O wyjazd do Szwecji walczyły między innymi Edyta Górniak, Justyna Steczkowska i Kayah, ale TVP postawiła na młodziutką, nieznaną jeszcze szerszej publiczności artystkę. Kim jest Luna?

Luna, a właściwie Aleksandra Katarzyna Wielgomas ma 25 lat. Artystka urodziła się 2 sierpnia 1999 roku w Warszawie. Ukończyła studia na Wydziale Sztuk Wyzwolonych na Uniwersytecie Warszawskim. Luna jest wokalistką, autorką tekstów i kompozytorką. Gra na skrzypcach i pianinie. 

Luna to pseudonim artystyczny piosenkarki, ale nasza reprezentantka na Eurowizji chce zmienić swoje imię na Luna. Jak wyjaśniała w jednym z wywiadów, nie przepada za swoim pierwszsym imieniem. Zanim jeszcze przyjęła księżycowy pseudonim występowała jako Olga, a nie Ola Wiegomas. Luna czuje się związana z luną, czyli księżycem.

Rodzinny majątek Luny

- Wójt Grzegorz Banaszkiewicz zabiegał, aby podmioty gospodarcze należące do rodziny państwa Wielgomasów, znajdujące się na terenie gminy, były również zarejestrowane w gminie. Wówczas odprowadzone podatki zasilałyby lokalny samorząd. Paweł Wielgomas poinformował, że dobiega końca proces przerejestrowania kolejnej spółki: Dawtona Frozen 2 sp. z o.o., która docelowo ma mieć siedzibę w Lesznie – to fragment publikacji serwisu gminaleszno.pl. Opis lokalnych aspektów rejestrowych daje wyobrażenie w kwestii skali działalności gospodarczej. Dawtona to firma rodzinna i jednocześnie gigant w skali ogólnopolskiej. Jeśli medialne spekulacje są prawdziwe, to wielki biznes uzyska reprezentacje na Eurowizji.

Co wyróżnia firmę Dawtona? Długa tradycja oraz strategia od ziarna do produktu

Dawtona działa na rynku od ponad 30 lat. Firmę wyróżnia koncentracja środków produkcji – własne pola oraz współpraca z grupą 2000 lokalnych rolników. To umożliwia monitorowanie wszystkich etapów powstawania soku lub przecieru. Dawtona jest kojarzona przede wszystkim z przecierem pomidorowym jednak równie dobrze radzi sobie Dawtona Frozen, oferująca owocowe i warzywne mrożonki.

Majątek Dawtony robi wrażenie

Kapitał zakładowy Dawtony to w zaokrągleniu 305 mln zł. W gronie zarządu i wspólników widnieją osoby z nazwiskiem Wielgomas. Co prawda nie jest tam wpisana Aleksandra Wielgomas (znana jako Luna) jednak możliwe, że rodzinne imperium wkrótce osiągnie sukces zupełnie innej kategorii.

Według medialnych plotek, Luna uczyła się w szkole zlokalizowanej w bezpośredniej bliskości siedziby firmy Dawtona. Sama zainteresowana pozostaje enigmatyczna i unika deklaracji. Niezależnie od medialnych pogłosek, Aleksandrze Wielgomas można życzyć jedynie pierwszego miejsca na konkursie  Eurowizji.

Pieniądze to nie wszystko - Marian Banaś

QUIZ PRL. Zima w czasach PRL. Pamiętasz Relaksy, Żbiki i zimę stulecia?

Pytanie 1 z 10
1.Buty Relaks były ocieplone:
Zima w PRL
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze