Majątek nowego ministra sportu. Ile zarabia Kamil Bortniczuk

2021-10-14 13:43
Kamil Bortniczuk
Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express Kamil Bortniczuk

Kamil Bortniczuk zostaje ministrem sportu. Polityk do tej pory zasiadał w ławach poselskich , w latach 2018–2020 był rzecznikiem prasowym partii Porozumienie, a w latach 2019–2020 sekretarzem stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Teraz obejmie stanowisko ministra sportu. Bierzemy pod lupę jego oświadczenie majątkowe.

Z oświadczenia majątkowego Kamila Bortniczuka wynika, że na koncie zgromadził 50 tys. zł. , 60 tys. koron czeskich i 4 tys. euro. Nowy minister sportu ma dom o powierzchni 200 mkw wyceniony na 700 tys. zł (współwłasność małżeńska) i mieszkanie o powierzchni 74 mkw wycenione również na 700 tys. zł. (współwłasność małżeńska). A ile Kamil Bortniczuk zarobił? Z oświadczenia majątkowego z kwietnia 2021 roku wynika, że otrzymał wynagrodzenie rzędu 120 tys. zł z tytułu pracy w Sejmie i w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Do tego dochodzi dieta parlamentarna blisko 30 tys. zł i 6,8 tys. zł z tytułu, jak podaje nowy minister sportu: działalności wykonywanej osobiście. W garażu posła i nowego ministra stoją dwa auta i motocykl: Lancia Voyager wyceniony na 75 tys. zł, Audi TT również warte 10 zł i motocykl Suzuki Burgman wyceniony na 10 tys. Kamil Bortniczuk ma też na karku kredyty: hipoteczny zaciągnięty na 360 tys. zł i gotówkowy na 90 tys. zł

Kamil Bortniczuk w 2007 ukończył studia na kierunku stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Wrocławskim, a w 2017 prawo na Uniwersytecie Gdańskim. Kształcił się także na studiach podyplomowych z funduszy europejskich na UWr. Pracował jako dyrektor biura poselsko-senatorskiego i wicedyrektor wydziału w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim, specjalizował się w pozyskiwaniu funduszy unijnych. Prowadził także własną działalność gospodarczą w branży konsultingowej.

W lutym 2021 r. Bortniczuk wraz z Adamem Bielanem zostali wykluczeni z Porozumienia Jarosława Gowina. W czerwcu poseł został jednym z liderów Partii Republikańskiej, która ma wspierać rząd PiS.

EKG 2021 JERZY BUZEK - Jerzy Buzek: boje się, że PiS wyprowadzi nas z Unii Europejskiej
Sonda
Czy sportowcy powinni mieć zapewnioną godną pensję?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze