Zmarł Marek Goliszewski. Był założycielem i prezesem Business Centre Club

i

Autor: PAP/Mateusz Marek Zmarł Marek Goliszewski. Był założycielem i prezesem Business Centre Club. Kiedy pogrzeb Marka Goliszewskiego?

Marek Goliszewski nie żyje. Kiedy pogrzeb Marka Goliszewskiego prezesa BCC?

2022-05-06 11:14

Kiedy pogrzeb Marka Goliszewskiego? Jak przekazał Business Centre Club na swojej stronie internetowej, uroczystości pogrzebowe śp. Marka Goliszewskiego odbędą się 10 maja. "Msza święta rozpocznie się o godz. 12.00 w kościele Najświętszego Zbawiciela przy Placu Zbawiciela 1 w Warszawie. Uroczystość na cmentarzu będzie miała charakter rodzinny" - czytamy.

Nie żyje Marek Goliszewski. Kiedy pogrzeb?

Jak informował Super Ekspress Marek Goliszewski urodził się w listopadzie 1952 w Warszawie. Ukończył studia w Szkole Głównej Planowania i Statystyki, a także podyplomowe studia z zakresu dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1979 był związany z Polskim Towarzystwem Ekonomicznym. Od 1982 publikował artykuły gospodarcze w tygodniku „Veto”. Został członkiem Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy. W 1988 współtworzył i został redaktorem naczelnym czasopisma "Konfrontacje".

Nagrody i odznaczenia

W 2012 prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Nagradzany był też za działalność społeczną, m.in. tytułem Przyjaciel Ludzi Bezdomnych i Laurem Stokrotek Dobroci. Wchodził w skład Komitetu Wspierania Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie. Był też członkiem Narodowej Rady Rozwoju, powołanym przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Pieniądze to nie wszystko - Krzysztof Pietraszkiewicz

W 1991 był inicjatorem powołania Business Centre Club, od tego czasu pełni funkcję prezesa zarządu tej organizacji gospodarczej. Został również członkiem m.in. zarządu Towarzystwa Polska-Wschód (1993), Społecznej Rady Planowania przy Centralnym Urzędzie Planowania (1994), Polskiego Forum Akademicko-Gospodarczego (1993), Rady Integracji Europejskiej (1996), Narodowej Rady Integracji Europejskiej (2002), a w 2010 prezesem Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego. Objął też funkcję wiceprzewodniczącego Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych.

Sonda
Wierzysz w życie po śmierci?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze