Marek Goliszewski

i

Autor: MARCIN SMULCZYŃSKI/SUPER EXPRESS Marek Goliszewski

Nie żyje Marek Goliszewski. Prezes Business Centre Club zmarł w wieku 69 lat

2022-04-30 22:30

Smutną wiadomość przekazał Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. W wieku 69 lat zmarł Marek Goliszewski, założyciel i prezes Business Centre Club.

Marek Goliszewski urodził się w listopadzie 1952 w Warszawie. Ukończył studia w Szkole Głównej Planowania i Statystyki, a także podyplomowe studia z zakresu dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.

Od 1979 był związany z Polskim Towarzystwem Ekonomicznym. Od 1982 publikował artykuły gospodarcze w tygodniku „Veto”. Został członkiem Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy. W 1988 współtworzył i został redaktorem naczelnym czasopisma "Konfrontacje".

Po przemianach politycznych zaangażowany w działalność organizacji pozarządowych i organów doradczych. W 1991 był inicjatorem powołania Business Centre Club, od tego czasu pełni funkcję prezesa zarządu tej organizacji gospodarczej. Został również członkiem m.in. zarządu Towarzystwa Polska-Wschód (1993), Społecznej Rady Planowania przy Centralnym Urzędzie Planowania (1994), Polskiego Forum Akademicko-Gospodarczego (1993), Rady Integracji Europejskiej (1996), Narodowej Rady Integracji Europejskiej (2002), a w 2010 prezesem Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego. Objął też funkcję wiceprzewodniczącego Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych.

Wojna na Ukrainie zmieniła sposób patrzenia na kapitał. Teraz jego narodowość ma znaczenie

W 2012 prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Nagradzany był też za działalność społeczną, m.in. tytułem Przyjaciel Ludzi Bezdomnych i Laurem Stokrotek Dobroci.

EKG 2022: Zbigniew Jagiełło
Sonda
Wierzysz w życie po śmierci?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze