Radio samochodowe

i

Autor: ninofficialphotography / CC0 / pixabay.com

Opłaty

Masz samochód lub firmę? Zapłacisz dodatkowo za... abonament RTV

2022-09-23 11:09

Korzystasz z samochodu służbowego i słuchasz w nim radia? Okazuje się, że jeśli w samochodzie zarejestrowanym na firmę znajduje się radioodbiornik, to trzeba rozliczać się z opłat za abonament RTV. Kontrolerzy biorą na celownik samochody służbowe. O ile do prywatnych mieszkań trudno im wejść i sprawdzić, czy faktycznie znajduje się w nich działający odbiornik RTV, o tyle z autami służbowymi jest o wiele łatwiej.

Abonament RTV za radio w samochodzie

Masz służbowe auto oklejone logo i reklamą firmy? Szczególnie jeśli jest to auto dostawcze, chłodnia, to  spodziewaj się wezwania do wyjaśnień z Wydziału Abonamentu RTV Centrum Obsługi Finansowej Poczty Polskiej. Dlaczego? Okazuje się, że kontrolerzy biorą na celownik firmowe samochody z radioodbiornikami i sprawdzają, czy jest opłacany abonament RTV. Właściciel takiego auta może dostać pismo dotyczące wszczęcia postępowania administracyjnego z prośbą o o złożenie deklaracji, czy kontrolowane auto to pojazd firmowy i od kiedy jest własnością firmy. 

Abonament RTV zgodnie z prawem należy płacić niezależnie od miejsca, w którym znajduje się urządzenie. Jeśli jest w samochodzie, to trzeba zapłacić. Ale oczywiście nie zawsze. Jeśli abonament radiowo-telewizyjny opłacamy już od odbiorników znajdujących się u nas w domu, nie musimy powtórnie płacić go od odbiornika samochodowego.

Ile wynosi abonament RTV za radio w samochodzie służbowym?

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku samochodów należących do firm. Jeśli pojazd zarejestrowany jest na firmę, to trzeba zapłacić za znajdujące się w nim radio dodatkowe 7,50 zł miesięcznie. Dotyczy to również sytuacji, w której samochód jest wynajmowany lub leasingowany od firmy. Wówczas, o ile umowa nie traktuje inaczej, koszt ten ponosi spółka. Formalności z tym związane załatwimy na poczcie.

Pieniądze to nie wszystko Barbara Socha (21.09)
Sonda
Czy słuchasz radia w samochodzie?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze