mBank

i

Autor: MAT. PRASOWE

Zmiany w bankowości mobilnej

mBank wyłączy aplikację mobilną swoim klientom. Tylko posiadaczom tych starszych smartfonów

2022-09-13 11:45

Bank mBank poinformował o wprowadzeniu zmian w sektorze bankowości mobilnej. Od stycznia 2023 roku posiadacze telefonów z Androidem w wersji starszej niż 7.0 nie będą mogli logować się na swoje konto za pomocą aplikacji.

mBank wyłączy aplikację bankową niektórym klientom. Przyczyną względy bezpieczeństwa

Bank mBank poinformował, że użytkownicy telefonów z systemem operacyjnym Android w wersji poniżej 7.0 od 20 września 2022 roku nie będą mieli możliwości połączenia aplikacji ze swoim urządzeniem. Natomiast od stycznia 2023 r. nie będą już mogli zalogować się na swoje konto w aplikacji mobilnej. Do tego czasu mogą natomiast korzystać z aplikacji mobilnej w wersji 3.38 włącznie - przytacza portal Bankier.pl.

Przyczyną takiej decyzji są względy bezpieczeństwa. Bank doradza aktualizację systemu operacyjnego w telefonie. Niestety starsze modele nie otrzymują najnowszych aktualizacji od systemu Android. W związku z tym konieczna może być wymiana aparatu na nowszy.

Forum w Karpaczu 2022: Magdalena Rzeczkowska

Aktualizacja systemu Android

Najnowsza wersja systemu operacyjnego oznaczona jest liczbą 13 i została wydana w sierpniu 2022 roku. Android w wersji poniżej 7 pojawiły się na rynku w 2015 roku. Aplikacja mBank nie będzie więc dostępna na stosunkowo starych urządzeniach.

Sonda
Czy korzystasz z aplikacji bankowych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Materiał sponsorowany