McDonald

i

Autor: Canva

Fast Foody

McDonald's otworzy nowy typ restauracji! Powrót starej maskotki

2023-08-01 15:43

Jak wynika z danych McDonald's w drugim kwartale wzrosła sprzedaż. Sieć przy okazji publikacji wyników zapowiedziała także otworzenie nowego format lokali o nazwie CosMc's. Nazwa pochodzi od imienia maskotki sieci, z kampanii reklamowej z lat 80.

McDonald's chwali się wynikami i ogłasza nowy format

Jak podaje CNN Business sprzedaż w amerykańskim McDonald's w ciągu ostatnich 13 miesięcy wzrosła o ponad 10 proc., a na całym świecie o 11,7 proc. W trakcie prezentacji wyników Chris Kempczinski dyrektor generalny sieci fast food zapowiedział, że trwają pracę nad nowym formatem CosMc's.

Nie wiadomo jeszcze na czym dokładnie ma polegać nowy format restauracji fast-food, wiadomo jednak, że mają być to lokale z małą przestrzenią do konsumpcji na miejscu i skoncentrowaną na dostawach w stylu McDonald's express.

CosMc's to koncepcja małego formatu z całym DNA McDonald's, ale z własną, wyjątkową tożsamością - mówił Kempczinski.

Wraz z nowym formatem ma zostać uruchomiona nowa oferta.

Nazwa CosMc's to nawiązanie do postaci z lat 80'

Jak podają Wirtualne Media, nazwa CosMc's nawiązuje do kampanii reklamowej, którą prowadził Mcdonald's w latach 80' XX wieku. Była to postać kosmity, która poruszała się metalowym pojazdem kosmicznym.

Szczegóły na temat nowego formatu mamy poznać jeszcze w 2023 roku, a pierwsze lokale pilotażowe mają zostać uruchomione w 2024 roku. Na razie nie wiadomo, czy takowe pokażą się również w Polsce.

Pieniądze to nie wszystko Marcin Ociepa
Sonda
Często jadasz w restauracjach typu fast food?
Najnowsze