Boże Narodzenie: Czy McDonald's będzie otwarty w 25 grudnia 2022? Sprawdź godziny otwarcia

i

Autor: PIXABAY.COM Boże Narodzenie: Czy McDonald's będzie otwarty w 25 grudnia 2022? Sprawdź godziny otwarcia

Masowe zwolnienia

McDonald's zapowiada masowe zwolnienia! W kwietniu ruszy lawina

2023-01-10 12:27

Prezes McDonald's Chris Kempczinski poinformował, że firma planuje redukcje etatów. "Ocenimy role i poziomy zatrudnienia w częściach organizacji. Przed nami trudne dyskusje i decyzje" - napisał w liście, który miał trafić do pracowników na całym świecie. Dodał też, że gastronomicznemu gigantowi szkodzi "przestarzała i samoograniczająca się" struktura. Redukcje zatrudnienia mają być przeprowadzone do kwietnia.

Gigantyczna fala zwolnień

Jak przekazał dyrektor generalny Chris Kempczinski w wywiadzie dla "The Wall Street Jurnal", niektóre planowane przez McDonald's projekty zostaną w najbliższym czasie przerwane lub zupełnie wstrzymane. Firma zdecydowała się też przeprowadzić zwolnienia, co ma zmniejszyć globalne koszty. - Niektóre istniejące dziś miejsca pracy albo zostaną przeniesione, albo zlikwidowane - zapowiedział Kempczyinski. Prezes McDonald's przekazał, że firma chce zaoszczędzić w ramach zmian kadrowych, jednak nie określono dokładnej kwoty przewidywanych oszczędności ani liczby miejsc pracy, które zostaną zlikwidowane.

Według najnowszego raportu rocznego McDonald's, firma zatrudniała w 2021 roku około 200 tys. pracowników korporacyjnych oraz osób pracujących w restauracjach firmy. 75 proc. z tych restauracji miało swoją siedzibę poza Stanami Zjednoczonymi. W punktach franczyzowych pracują ponad dwa miliony osób. 

Kilka dni temu portal stacji CNN podał, że z powodu globalnych perspektyw gospodarczych Amazon planuje zwolnić ponad 18 tysięcy pracowników. Portal zwrócił uwagę, że wiele firm opierających swoją działalność na nowoczesnych technologiach ogłosiło w ostatnim czasie redukcję zatrudnienia liczoną w tysiącach osób. Wśród wspomnianych firm były też Meta i Twitter. 

Sonda
Lubisz jedzenie w McDonald's?
Pieniądze to nie wszystko Marlena Maląg
Najnowsze