Mc Donald

i

Autor: pixabay.com

Restauracje McDonald’s

McDonald’s zwalnia pracowników. Szykują się masowe zwolnienia

2023-04-05 11:48

Pracownicy restauracji McDonald's zostali skierowani na pracę zdalną, a sieć tymczasowo zamknęła swoje biura w USA i skierowała pracowników do pracy zdalnej – pisze biznes.interia. McDonald's w ten sposób szykuje przeprowadzenie zwolnień grupowych.

McDonald's zwalnia pracowników

W e-mailu wysłanym do pracowników w USA zarząd sieci McDonald's poinformował podwładnych, aby ci nie przychodzili do biur na początku bieżącego tygodnia – napisał dziennik "The Wall Street Journal" "W tygodniu rozpoczynającym się 3 kwietnia przekażemy kluczowe decyzje związane z rolami i poziomami zatrudnienia w całej organizacji" - napisano w komunikacie skierowanym do pracowników, który cytuje amerykańska gazeta.  Pracownicy sieci mają pracować zdalnie od poniedziałku do środy. W tym czasie przełożeni mają podejmować decyzje kadrowe i wytypować osoby, które zostaną objęte zwolnieniami grupowymi. Na razie nie wiadomo, ile osób zostanie objętych zwolnieniami i z jakich działów.

Ile osób pracuje w McDonald's?

McDonald's zatrudnia na całym świecie 200 tysięcy pracowników korporacyjnych i restauracyjnych, z czego trzy czwarte pracuje poza Stanami Zjednoczonymi. Ponad dwa miliony osób pracuje w lokalizacjach franczyzowych McDonald's na całym świecie. W Polsce sieć ma ponad 490 lokali, z czego 438 w modelu franczyzowym. McDonald's odnotował 1,9 mld dolarów przychodu netto w ostatnim kwartale 2022 roku, co oznacza wzrost o 16 proc. rok do roku.

Sonda
Twój ulubiona restauracja fast food to..
Tańczące z Prmocjami 30.03

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze