Mieszkanie plus. Rząd odda tysiąc lokali jeszcze w tym roku. Kto może skorzystać?

2019-08-09 11:52
Mieszkanie Plus w Lublinie
Autor: pixabay.com/MichaelGaida

Do końca grudnia 2019 roku w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus do użytku zostanie przekazanych tysiąc mieszkań. To jednak kropla w morzu w porównaniu z obiecanymi 100 tysiącami lokali. Jak przyznaje wiceminister inwestycji o rozwoju Artur Soboń, grunty na pozostałe mieszkania są już przygotowanie i rząd chce wszystko zrealizować.

Jak powiedział wiceminister Artur Soboń w Polsat News do końca bieżącego roku w ramach programu Mieszkanie Plus do użytku zostanie oddanych tysiąc mieszkań. Według założeń program Mieszkanie Plus ma objąć 100 tys. lokali. Soboń zaznaczył, że grunty na pozostałe mieszkania są już przygotowane, a w tej chwili pozyskiwanie są pieniądze z rynku aby rozpocząć budowę. Inwestycja ma kosztować ponad 30 mld złotych, 35 tys. nieruchomości jest już po ostatecznych decyzjach inwestycyjnych, czyli jest na nie finansowanie.

Wypłacają PODWÓJNE 500 PLUS! Zobacz, komu przysługuje

Artur Soboń przyznaje, że w kolejnych latach Rząd planuje oddawać do użytku więcej niż tysiąc lokali rocznie. Polityk podkreślił, że program Mieszkanie Plus nie obejmie jednej kadencji, jest to bowiem rozwiązanie wieloletnie.

Mieszkanie Plus to rządowy program który ruszył w 2017 roku w ramach którego oferowane są tanie mieszkania na wynajem z opcją ich wykupu. Pierwsze powstałe w jego ramach osiedle mieszkaniowe oddano do użytku w kwietniu 2018 roku, składa się ono z niemal 100 lokali i znajduje się w Wielkopolsce. Zgodnie z zasadami to samorządy decydują, kto otrzyma nieruchomość, w pierwszej kolejności są to młode małżeństwa, seniorzy oraz wieloletnie rodziny. Warunkiem przystąpienia do programu jest posiadanie zdolności czynszowej, tak aby bez problemu mogli oni opłacać czynsz i inne rachunki.

Windykatorzy muszą wstrzymać egzekucje komornicze! Ważna decyzja UOKiK

Aby przystąpić do programu należy przedstawić między innymi zaświadczenie o zarobkach (średnie wynagrodzenie z ostatnich 3 m-cy lub PIT za poprzedni rok), udokumentowane dochody z innych źródeł, decyzję administracyjną o przyznaniu świadczenia 500 plus, oświadczenie o posiadaniu/nieposiadaniu innych zobowiązań finansowych i upoważnienie na weryfikację BIG.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze