Wypłacają PODWÓJNE 500 PLUS! Zobacz, komu przysługuje

2019-08-09 11:13 WSB
Chcesz nadal dostawać 500 plus? Musisz złożyć nowy wniosek!
Autor: Pixabay Chcesz nadal dostawać 500 plus? Musisz złożyć nowy wniosek!

Programy socjalne, a zwłaszcza Rodzina 500 plus, to sztandarowe hasła Prawa i Sprawiedliwości. Nic dziwnego, że PiS w roku wyborczym zdecydował się na wprowadzenie kilku nowych. Rozszerzenie 500 plus o wypłaty świadczeń na każde dziecko bez kryterium dochodowego to kolejny sukces partii Jarosława Kaczyńskiego. Okazuje się jednak, że można uzyskać dodatkowe 500 plus. Jak to zrobić i kto może dostać takie świadczenie?

W lipcu 2019 roku doszło do wielkich zmian w programie Rodzina 500 plus. Nie tylko zniknęło kryterium dochodowe, dzięki czemu świadczenie może być wypłacone na każde pierwsze dziecko, ale też m.in. wydłużono okres rozliczeniowy oraz wprowadzono możliwość pobrania pieniędzy na nowo narodzone dziecko. Rodzice mają trzy miesiące od urodzenia dziecka na złożenie wniosku o 500 plus, a świadczenie otrzymają z wyrównaniem od dnia narodzin.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: PiS chce obniżyć pensje Polaków! Oto plan Kaczyńskiego

Dodatkowo niektórzy od rządu mogą otrzymać także becikowe, jednak zależne jest ono od dochodu i kilku innych warunków. Jednak lokalne władze także rozumieją sens polityki prorodzinnej i dlatego zdecydowały się na wprowadzenie własnych 500 plus.

Takim miastem jest np. Łomża. Świadczenie 500 plus wprowadził tam prezydent Mariusz Chrzanowski. Wypłacane jest ono jednorazowo, w formie becikowego i przysługuje bez żadnego kryterium dochodowego rodzicom lub opiekunowi prawnemu, zamieszkałym w Łomży przez okres co najmniej 12 miesięcy przed dniem urodzenia dziecka.

- Od początku mojej prezydentury wspieram rodziny. To nie tylko samorządowe becikowe czy wyprawka dla noworodka, ale też działania w innych sferach, jak np. inwestycje w szkołach i przedszkolach – opowiada na łamach portalu samorządowego prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Nowe 500 plus potwierdzone! Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę

Są jednak miasta czy gminy, które płacą jeszcze więcej. Kraków dokłada 1000 plus, jednak zależnie od kryterium dochodowego. Podobne wsparcie dają noworodkom Wadowice, jednak już nie patrzą na dochód rodziców.

Czy twój samorząd wypłaca dodatkowe 500 plus lub 1000 plus? Jeśli chcesz zdobyć informacje o dodatkowym, samorządowym świadczeniu na dzieci w twoim miejscu zamieszkania, zadzwoń pod numer telefonu urzędu miasta. Tam uzyskasz szczegółowe wiadomości, a także jakie warunki trzeba spełnić.